агенція новин

В Івано-Франківську на вулиці Шевченка "заговорили" липи (фото)

 

Нещодавно кілька десятків людей зібралися вчора на вулиці Шевченка, щоб висловити свій протест проти запланованого в рамках капітальної реконструкції вулиці вирубування липових дерев, які вже багато років ростуть вздовж обох її тротуарів.

 

Мешканці вулиці Шевченка переконані, що вирубування усіх 116 дерев є абсолютно зайвим. З їх слів, думка про те, що коріння дерев заважатимуть прокладанню комунікацій, немає підґрунтя, адже, якщо раніше планувалось прокладати такі мережі під тротуарами, то після того, як було вирішено зробити вулицю пішохідною зоною, комунікації цілком можна буде прокласти посередині вулиці.

 

А кілька днів тому "липи на Шевченка" "заговорили. На них з'явилився аркуші паперу з написами-проханнями про допомогу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також:

На вулиці Шевченка липи спилюватимуть за потребою

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


18.10.2012 598 13
Коментарі (13)

Çàãðóçêà...

Пророк 2012.10.18, 09:33
В чому наша провина? Чому нас знищують? Ми історія міста. На жаль ми не можемо цю історію розказати,, бо ми є лищ її німими свідками. Не рубай тополю край дороги, може та тополя твоя доля. Не ламай калину, не ламай калину, краще ти води їй принеси.
не пророк 2012.10.18, 10:20
вулиця Шевченка повинна бути оновлена і дерева які там знаходяться є дійсно старі,а якщо при буревіях вирве таке дерево і завалить будову буде винна влада.В нас є категорія людей,яким нема що робити ось і роблять галас.Рано чи пізно ці дерева треба забирати,і якщо хочуть зробити гарну вулицю,то це є правильно,а щоб було чим дихати-лопату в руки і садити,садити нові дерева,так як робили наші предки,а ці що кричать, не посадили ні одного.Взамін крику-пропоную роботу,а не розклеювати папірці,посади дерево,а не папірець приклей!Час йде вперед і треба,з розумінням до цього відноситися,людина теж живе не вічно!Думаю,що там де є можливість залишити молодші дерева,значить залишити,а де немає значить забирати і садити нові........І ще одне питання,ці люди які живуть по вул. Шевченка краще б дбали про охайність свого подвіря,бо хаос і бардак!!!!!!!!
Віктор Федорович 2012.10.18, 10:27
Я апроти вирубки і сказав своє слово ! підписався проти вирубки в кавярні на вул. Шевченка
франківець 2012.10.18, 11:19
"сволотівці" з міськради кажуть, що по цьому питанні вони проводили громадські слухання, але "люди чомусь на них не прийшли"? - та тому, що про слухання нікому і ніде ця сволота не повідомляла - бо була зайнята черговим вимаганням з когось чергового хабара...
Залізняк 2012.10.18, 11:45
Про які старі дерева ви говорите НЕ ПРОРОК... тАМ РОСТУТЬ МОЛОДІ ЛИПИ. яКЩО ХОЧЕТЕ ПОБАЧИТИ СТАРІ ЛИПИ , ТО ЗМОЖЕТЕ ЗРОБИТИ ЦЕ В ПАРКУ. Діаметр старих лип за метр... А на Шевченка ростуть дерева молодого і середнього віку. Єдине , що можна з ними зробити , так це сформувати крони ( обрізати верхушки на третину висоти і великі гілки)... А зрізати в ніякому разі не можна. Виростити таке дерево потребує довгих років, що в наших реаліях часу є малоздійсненним. Частина саджанців всохне , а частину повиламують хулігани.
Iryna 2012.10.18, 13:51
За деревами доглядати треба, тоді й падати не будуть під час буревіїв(це при тому, що більшість з них ще зовсім молоді)!.. Давайте тепер все, що старе ламати! Наприклад, старі будинки (байдуже, що вони несуть історичну цінність) - позносимо а то ще попадають під час землетрусу (ми ж в сейсмоактивній зоні живемо), а на їх місці намети позводимо - дешево, сердито і головне швидко! А якщо ці липи несуть загрозу для життя людей, так потрібно комісію скликати, щоб це з'ясувала, а не рубати все під нуль!!! Кажете нові посадити, так ви хоч маєте уявлення скільки часу мине, доки ті молоді дерева повиростають (якщо їх до того моменту ще ніхто не понищить)???
Петро 2012.10.18, 14:20
То там ростуть старі липи чи молоді? Ви спершу розберіться. Дуже показове останнє фото. Дерева разом з будинками повністю затіняють вулицю. Багато років там працював. І намагався ходити більш соняною вул. Чорновола.
Iryna 2012.10.18, 15:41
От для того, щоб розібратися й потрібно скликати комісію, а не все з землею рівняти! Хоча не обов'язково бути експертом, щоб побачити, що переважна більшість дерев ще молоді (й не несуть потенційної небезпеки)... А я і досі там працюю, липи не тільки не заважають, а навпаки прикрашають вулицю!!! "Дерева разом з будинками повністю затіняють вулицю" - то може давайте ще й будинки позносимо, щоб Вам, Петре ходити вулицею було приємніше?
До Петра 2012.10.18, 15:47
Шановний Петре, я також працюю в Прикарпатському не далеко не перший рік, і не знаю як Вам, а мені ці дерева нічим не заважають! На парах працювати треба, а не у вікно дивитися. Кажете, що тіні багато (як на мене достатньо там світла), зате як добре в спеку (ще й повітря порівняно чисте), не те що в інших частинах міста - де ніде від сонця сховатися! Приємна зелена вулиця, чи може Вам більше до вподоби марсіанський пейзаж?.. Якщо так, то Івано-Франківськ Вам не дуже підходить для проживання, переїжджайте краще в Африку!
Петрові 2012.10.18, 15:51
Шановний пане Петро, от і ходіть собі далі вулицею Чорновола, в чому проблема? Кожен вибирає, що для нього краще. Це ж не причина для того, щоб позбавляти інших мешканців, яким подобається свіже повітря й прохолодна тінь під час літньої спеки, від такого хорошого місця для прогулянок!
Я 2012.10.18, 16:22
От якраз з останнього фото дуже гарно видно, що дерева далеко не старі.
Олена 2012.10.22, 09:15
Де можна підписатися проти вирубки лип? Я аж плакала, коли на Південному Бульварі вирубили алею з каштанів. Липи - це моє дитинство, це моє місто! Тепер я з своїми чотирьма дітьми дуже люблю там гуляти влітку - такий чудовий запах. Я з дітьми готова вийти на акцію протесту проти знищення зеленої зони Франківська!
Роман Бойчук 2012.10.23, 14:12
Дерева плачуть гірко слізьми золотими Та є такі, що й плакать їм не сила – В Шевченка парку познущалась влада з ними. Надії покидають їх і сили. Немов могилу їм розрили там дорогу: Гряде комунікацій всіх заміна. Корінням зраненим і вскритим б’ють тривогу Там липи, наче впали на коліна. Пилою висне над їх головами страта. Не користь з них й краса, а перешкода У прокладанні навпростець шлях депутатам. Що їм ті липи?! Буде хоч колода?! А ті зневірені кричать знімілим криком, Гілля схилиши, молять в перехожих Про захист свій. В розмові з кожним чоловіком.., Шукають в них до себе небайдужих. «Ми хочем жити!», «Порятуйте!», «Нас вбивають!», «Допоможіть!», «Не дайте нас згубити!», «Ми кисень ваш!», «Ми ваші тіні, що зникають!»... Та схаменіться ж!!! Дайте шанс їм!.. Жити.
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

914
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

498
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

4908 2
09.09.2019

Напередодні матчу у Вільнюс «висадився» величезний десант українських вболівальників, який фактично «залив» столицю Литви синьо-жовтим кольором.

834 2
09.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1412
08.09.2019
Олена Британська

Як зародилась ідея, про що говоритимуть та чому проведення форуму важливе не лише для Калуша, а для західної України Фіртка розпитала у одного з ініціаторів та організаторів його проведення.

1752 2

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

324

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

1787 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

581 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2225
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!