агенція новин

Звичайне рейдерство? або Якщо здобич опинилась в зубах хижака, він її вже не випустить

 

Там, де немає права, панує сила. Цей принцип є універсальним і діє навіть у тих країнах, які симулюють на своїй території простір законності і правопорядку. Історія, викладена нижче, нагадує типовий випадок з життя джунглів - якщо здобич опинилась в зубах хижака, він її вже не випустить. Вона ілюструє рівень законності в нашій державі, а радше рівень пануючого в нас беззаконня та «права сильного».

 

Днями в Івано-Франківському міському суді відбулося засідання за позовом ПАТ «Укрсоцбанк» до місцевих підприємців, які заборгували банку майже 14 мільйонів гривень.  Здавалося  б звичайна справа, батько з сином взяли у кредит для розвитку ресторанно-готельного бізнесу близько 10 мільйонів гривень, але вже більше двох років його не сплачують. Тому  зараз Укрсоцбанк намагається за рахунок боргу забрати у них станцію технічного обслуговування, яку вони передали в іпотеку банку, як гарантію виконання зобов’язань за кредитними договорами. Проте у справі несподівано з’явилася третя сторона – Володимир Дмитрів, який стверджує, що саме він є власником СТО, а договір іпотеки з Укрсоцбанком є недійсним.

 

Адвокат Сергій Наливайко, який представлятиме Володимира Дмитріва в суді, розповів, що у 2005 році Євген Настенко (батько) та Євген Настенко (син) вирішили викупити у Дмитріва нежитлове приміщення. Однак, у договорі купівлі-продажу, який був укладений між сторонами, зазначалося, що покупці, тобто Настенки, зобов’язуються сплатити повну вартість приміщення у день нотаріального посвідчення цього договору. А у випадку не проведення повного розрахунку у вказаний термін – договір вважається неукладеним.

 

Пункти 4 і 5 чітко вказують про те, що без оплати цей договір вважається не укладеним

 

«Зазвичай сторони можуть прописати у договорі, що кошти можуть бути передані до або після нотаріального посвідчення цього договору, і тоді право власності визначається окремою умовою, - пояснює нотаріус Ігор Фріс. – Відповідно до вимог статті 334 Цивільного кодексу редакції 2004 року право власності на нерухоме майно дійсне з моменту державної реєстрації у реєстрі правочинів. Відтак, у цьому договорі сторони чітко визначили правовий режим щодо оплати цього нерухомого майна і державна реєстрація мала б відбутися лише після передачі коштів. Якщо ж гроші не були передані – угода вважається нікчемною».

 

В зазначений термін Володимир Дмитрів гроші так і не отримав тож згідно договору покупці мали повернути йому майно та відшкодувати збитки. Натомість, Настенки всупереч домовленостям  через Бюро технічної інвентаризації перереєстрували приміщення та віддали його в іпотеку банку, а Дмитрів залишився ні з чим.

 

Чому БТІ зареєструвало право власності на покупців без виконання особливої умови договору – виконання оплати за майновий комплекс – залишається загадкою. Та й запитати вже ні в кого, адже такої структури як БТІ вже не існує через реорганізацію.

 

У 2014 році Володимир Дмитрів звернувся до суду з позовом скасувати рішення державного реєстратора та визнати за ним право власності на СТО. Суд вже навіть ухвалив законне рішення на користь позивача (копія судового рішення нижче).

 

Але тут несподівано в справу втрутився «Укрсоцбанк».

 

Тоді і стало відомо, що майно було незаконно передане в іпотеку, а оскільки при судовому розгляді цей момент не врахували, рішення було скасоване Апеляційним судом Івано-Франківської області та Вищим спеціалізованим судом з розгляду цивільних та кримінальних справ.

 

Сьогодні ж Володимир Дмитрів вкотре намагається повернути своє майно. Якраз на днях має розпочатись розгляд справи щодо визнання за ним права власності на СТО.

 

Варто зазначити, що у суді ПАТ «Укрсоцбанк» представляє юридична компанія «АлєксєєвБоярчуков та партнери». За інформацією, опублікованою в ЗМІ, ця компанія, діє далеко не правовими методами. Як кажуть в народі – за нею «золоті верби». Тож «в інтернеті» існує думка, що «АлєксєєвБоярчуков та партнери» займається рейдерством та відмиванням коштів. А боротися з фірмою, засновником якої є народний депутат України, та ще й заступник голови Комітету з питань правової політики і правосуддя, Сергій Алєксєєв – справа нелегка.

 

Адвокат Сергій Наливайко запевняє, шахрайські схеми цієї компанії можна прослідкувати і в справі по СТО. Адже, за його словами, навіть експертна оцінка станції технічного обслуговування зроблена із порушенням законодавства. Оскільки, пояснює Наливайко, проводиться експертиза на основі фото, які були зроблені ще у 2008 році (!!!). Сам же експерт на місце навіть не виїжджав, тому оцінив майно на власний розсуд, й так як це вигідно банку. …Навіть не банку, а «АлєксєєвуБоярчукову та партнерам», які діють від імені банку.

 

Виглядає на те, що ми стаємо свідками одного з типових прийомів рейдерського захоплення майна з використанням суду.

 

«Законом передбачено, що при зверненні стягнення предмету іпотеки набуття у власність вказаного нерухомого майна не може бути меншим його експертної оцінки ринкової вартості. Тому зазвичай при укладанні договору іпотеки має бути зроблена оціночна вартість погоджена між двома сторонами. Звичайно, що за 10 років експертна оцінка цього приміщення змінилась тому вона має бути проведена повторно, і знову ж таки погоджена між двома сторонами», -  зазначає Ігор Фріс.

 

Так би мало бути у цивілізованому суспільстві. Але ж у наших «правових джунглях» може статись все що завгодно. Вірніше, буде так, як вигідно хижакові. Варто нагадати не лише задіяним у цій брудній історії, але усім, що у випадку, коли нагромадження таких випадків перевищить рівень терпіння народу, жодна рейдерська контора не відсидиться за броньованими дверима своїх офісів та маєтків.

 

Зрештою у власника майнового комплексу Володимира Дмитріва залишається питання: «Як так може бути в правовій державу, що моє майно ділять між собою люди, які до нього не мають жодного відношення? Є банк, є кредитор – нехай вони розбираються поміж собою! Було ж навіть рішення суду, який повернув мені моє майно!» 

 

Cуд в 2014 році повернув майно його власнику, ...але тут в справу втрутився банк...

 

  

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


30.11.2015 496 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

17.09.2019

Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

420
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

1243
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

650
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

5537 2
09.09.2019

Напередодні матчу у Вільнюс «висадився» величезний десант українських вболівальників, який фактично «залив» столицю Литви синьо-жовтим кольором.

1123 2
09.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1606

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

432

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

2076 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

716 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2462
17.09.2019

Кілька днів тому у невеличкому селі Вітрова Балка, що знаходиться у Полтавській області, сільські мешканці зафільмували НЛО.

265
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

306
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

984
18.09.2019

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

114
18.09.2019

Більшість слів, які ми вимовляємо в повсякденному житті, впливають на наше майбутнє. Є слова, які притягують удачу, а є ті, які її відлякують.

250
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

909
18.09.2019

В Івано-Франківську двоє дівчат прогулялися містом майже голяка.

41677 2
17.09.2019

Чемпіонат Світу ОМС відбувався за напрямами: перукарське мистецтво, нігтьова естетика, макіяж, моделювання брів.

2403
17.09.2019

Молодший син застрелив старшого на очах у батьків та своєї дружини, зробивши шість пострілів у груди.

1679
16.09.2019

Як виявилося, юний грабіжник, встиг ще й нахуліганити. Він вдарив в обличчя жінку, яка відпочивала у кафе.

4771 1