агенція новин

Загальне про Майдан-и

 

Враження від Майдану,  майданів і навколомайданні рефлексії.

Спочатку, що імпонує. Те, що чимала кількість українців все-таки може, може виявляти волю не тільки у віртуальних режимах і те, що вони дійсно не хочуть миритися зі статусом єраЗЗомбі на своїх теренах і в своїй свідомості найперше,  прагнуть, хто як розуміє,  інкорпоруватися в цивілізації, що хоча не є якимсь абсолютним добром, благом чи автоматичною запорукою економічного  й культурного процвітання, та все ж, де людина важить набагато більше, ніж свинцева гільза калаша чи клапоть  паперу зі столу чванливого, тупого бюрократа з вигадливо заниканим конвертом баксів в кабінетній шухляді.

Не імпонує, що до стягів України і Європейського Союзу на Майдані додалися партійні транспаранти з відповідними гаслами, розрахованими на натовп і поділ на кшталт « ми більше любимо Україну !». Подобається, що на головній сцені побільшало журналістів, які традиційно не входять до когорти провладних. Однак, що досі дьогтю кидає в бочку меду, то це навіть не, приміром,  відверто паскудні і сміхотворні «ораторії» Турчинова чи, коли уважно придивитися, сонцесяйні обличчя тих політиків, котрі ще не так давно не знали,  яку тему для вогню  підкинути своїм потенційним виборцям, а той факт, що вкотре вододіл проходить між тими, хто вище і тими, хто нижче.

Задля унаочнення демократизації опозиційної контреліти, варто було б допускати для виголошення промов не лише «своїх», «перевірених»  і «відомих облич», але й простих громадян України, не «зафільмованих», так би мовити, але тим не менше  з громадянською позицією. Звичайно, перед тим чітко поцікавитися в них, чи ті справді підтримають  вибір в Європу і оперативно перевірити, чи охочі, якщо такі, звісно, будуть(а, певно, що будуть ) не мають з собою якихось небезпечних предметів і чи не є відвертими провокаторами.

От кажуть очевидці, на майдані одного з обласних центрів (не Франківська) звичайний чолов’яга, який ні на волоцюгу, ні на п’яницю аніскільки не схожий, підійшов до організаторів і попросився, аби йому дали два слова сказати на підтримку вступу України до Європейської спільноти, ще й текст показав – на смартфоні, запропонувавши пристрій в заставу на п’ять хвилин. Та йому, не дивлячись ні в очі, ні в смартфон, відразу видали «рахуночок» на предмет: з якої партії, на яку кантору робить і кого знає. Той сказав: ні з якої, ні на яку, нікого. Тому дали чітко зрозуміти: вибачай, старий, нічим помогти не можемо, це клуб для обраних…

Питання: що знову, мля ? Знову  закамуфльовані «любі друзі» дорвалися на трибуни і зробили спробу проникнути в суспільну свідомість ? Чи  - це ті, хто не припиняв бути «любими друзями», просто тепер іншого татуся. Татусів. Якщо горланити чи по суті говорити можна тільки ВІП-персонам області/ всієї України, то це називається всяко, лиш не демократією.

Надати пересічним слово це лишень мінімальний, мініатюрний навіть приклад демократії. У випадку відсутності такого дріб’язку, про що тоді можна говорити…, про які-такі макроприклади народовладдя. Хіба тільки знову залишається «говорити, говорити», до безкінечності.

 Втім, навіть ОЦЕ краще, ніж ОТО, лай-НО. Воно… начебто ще стовідсотково не вирішило, кому і за скільки  продатися, чи МОСКітам , чи китайцям в обмін на мільярди для знедолених – тисячі українських гектарів, чи американцям за сланці і геополітичні танці, чи таки європейцям, щоб імовірно  за рік  весну зустріти в стані «покращення» і «продовження».  Начебто не вирішило..

І тільки одне цікаво: що і як вирішить український народ: а) ще на цих Майданах; б) на Майданах (?) трохи більше, ніж за рік.  Бути великим безмовним стадом галасливої політичної  зграї, чи потроху починати                                самоорганізовуватися, тримаючись одної стратегічної лінії та різних тактичних ліній, буквально примушуючи іменитих парламентарів рахуватися  - саме з їхнім словом, як остаточним і вирішальним, і  водночас переконуватися, хто «слуга народу», а хто «прислужник собі – діючому режимові». Запасатися палатками, терпінням чи зброєю та безкомпромісністю. 

А можливо, народу слід вирішити, що засоби досягнення своєї цілі повинні бути різні, але між тим єдині і невід’ємні один від одного , як Схід і Захід, як Північ і Південь; як зима і літо.  Та існує все-таки закон «невпіхуємості невпіхуємого», якого, як у Верховній Зраді, не відмінити, хоча, знову ж таки, завжди спробувати можна, і таки добитися бажаного.

 Як там буде далі, достеменно відомо хіба що одному Богові, та вже дещо здогадуватися можна і смертним, мабуть.  В зв’язку з цим, цілковито праві ті, котрі стверджують, що на майданах  «Молитва» повинна звучати в сполученні з «Гімном» чи то пак вже з двома «Гімнами» і «Одою Радості».  І це думка, погодьтеся, не  праворадикалів чи, навпаки, боягузливих.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


26.11.2013 Яв Назар 402 0
17.09.2019

Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

224
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

1086
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

578
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

5245 2
09.09.2019

Напередодні матчу у Вільнюс «висадився» величезний десант українських вболівальників, який фактично «залив» столицю Литви синьо-жовтим кольором.

966 2
09.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1502

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

368

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

1939 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

633 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2325
17.09.2019

Кілька днів тому у невеличкому селі Вітрова Балка, що знаходиться у Полтавській області, сільські мешканці зафільмували НЛО.

88
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

242
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

902
16.09.2019

Впродовж 14 та 15 вересня до Монастиря Успіння Матері Божої на традиційну прощу у різний спосіб прибули тисячі вірян з Прикарпаття, інших областей.

568
30.08.2019

У паломницькому центрі села Старуня при парафії св. Апостолів Петра і Павла відбулися нічні чування.

631
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

839
17.09.2019

Молодший син застрелив старшого на очах у батьків та своєї дружини, зробивши шість пострілів у груди.

1233
15.09.2019

Громада села Стопчатів, що на Івано-Франківщині, занепокоєна тим, що відбувається з трьома маленькими сусідськими дітьми.

2728
14.09.2019

Письменниця Ірена Карпа відвідала фестиваль Meridian Czernowitz, який відбувався у Чернівцях впродовж 5-8 вересня. 

4241
13.09.2019

Тіна вбралася у напівпрозору ажурну сукню з глибоким декольте до пупка і зі шлейфом.

4219 1