агенція новин

Загадки Бермудського трикутника і хід часу

 

/data/blog/48364/65a9c65e5cd6e7bcc9799f5000b5efa9.jpg

 

Загадки Бермудського трикутника і хід часу
«Істина приходить у цей світ як єресь,
Помирає як омана»
Гегель.


Вперше назву «Бермудський трикутник» створив американський публіцист Е. Джонс. У своїй невеликій брошурі він описав незвичайні випадки зникнення суден в районі Саргасового моря - «моря диявола».

Трикутник утворюється при умовному з'єднанні трьох точок: південного краю острова Флорида, Бермудських островів і острова Пуерто-Ріко. Це загадкове місце в Атлантичному океані відомо завдяки численним зникненням судів, тут часто бачать Летючого Голландця і кораблі-примари. Іноді знаходять залишки кораблів і літаків, але причини аварій і катастроф залишаються загадкою. Існує лише один незаперечний факт - в цьому районі Саргасового моря відбувається найбільша кількість корабельних аварій.

Мабуть, самий таємничий випадок, який стався в Бермудському трикутнику (БТ), припадає на 1881 рік. Англійське судно «Елен Остін» виявило в океані покинуту шхуну. Вона була не пошкоджена, на борту знаходився цінний вантаж червоного дерева, але екіпаж і назва судна відсутні. На шхуну були відправлені два матроси для супроводу. Обидва судна взяли курс на Ньюфаундленд, але опустився густий туман приховав їх один від одного. Через кілька діб шхуна і судно зустрілися, але матроси, яких відправили на шхуну, зникли. Командир англійського корабля так і не зміг змусити забобонних матросів вдруге піднятися на борт шхуни.

Загальна риса всіх загадкових подій у Бермудському трикутнику полягає в тому, що надводний і повітряний транспорт, а також люди, які в ньому знаходяться, зникають миттєво, не залишаючи слідів на поверхні Саргассова моря, моря диявола. Залишки деяких затонулих суден та повітряних літальних апаратів знаходять пізніше на дні моря, але при цьому не згадується знаходження людських останків. Подібна загадка, природно, є предметом пильної уваги і є приводом для виникнення величезної кількості гіпотетичних теорій як наукового, так і псевдонаукового характеру.

Наукові теорії спираються на характерні особливості району. Які ж ці особливості?

«Цвинтар Атлантики», як ще називають БТ, характеризується сильними течіями. Гольфстрім є панівною теплою течією, але діють також Північноатлантична, Флоридська, Південна і Північна пасатні, Міжпасатна прітівотеченія і локальні течії. Гольфстрім створює відхилення і значні за силою вихори, які можуть довго існувати, надаючи вплив на стан моря.

На кордонах теплого Гольфстріму і холодних течій утворюється густий туман.

В БТ різноманітний і рельєф дна: материкові схили, глибоководні жолоби, шельф з мілководними банками, серединні і крайові плато, абісальні рівнини і глибокі протоки. На дні розташовується найглибший жолоб Атлантичного океану - Пуерто-Ріко.

Межами для Саргассова моря служать течії. Море названо на честь великого скупчення бурих водоростей, саргассів, які ростуть правильними рядами. Саме саргасси і самі північні коралові рифи в районі Бермудського трикутника роблять величезний вплив на клімат Землі, поглинаючи з атмосфери вуглекислий газ.

Природні умови тут залишаються практично незмінними протягом 100 мільйонів років.

Зміни течій, пасати, торнадо, тропічні циклони, сильні шторми і тумани роблять тут неможливими точні прогнози погоди.

Залишені без екіпажу судна можна пояснити науковою гіпотезою, якою академік В.В. Шулейкин дав назву «голос моря». Відповідно до гіпотези, причиною втечі екіпажу служать інфразвукові коливання, які генеруються у воді. Свою гіпотезу Шулейкин побудував на підставі відкриття гідролога В. А. Березкіна, який, здійснюючи плавання на гідрографічному судні «Таймир», випадково виявив, що якщо в момент наближення шторму тримати біля вуха повітряну кулю-пілот, то згодом у вухах відчувається сильний біль.

При сильному вітрі і штормі над поверхнею моря відбувається зрив потоку на гребені хвилі, виникають розрідження і згущення повітря, що поширюються у вигляді звукових поперечних і поздовжніх коливань. Голос моря поширюється зі швидкістю звуку, а основне інфразвукові випромінювання фіксується в діапазоні 6 Гц. Без значного ослаблення голос моря може йти на сотні і тисячі кілометрів.

Таким чином, в тисячі кілометрів від бурхливого шторму екіпаж корабля може сходити з розуму від коливань в 6 Гц. Спочатку людина відчуває почуття неспокою, що переростає в страх і паніку, при цьому видимого джерела страху вона не фіксує. Стародавні інстинкти змушують людину, не роздумуючи, «бігти» з району лиха.

Існують також гіпотези, що займають проміжне положення між науковими теоріями і псевдонауковими гіпотезами. Гіпотезу радянського астронома, астрофізика Миколи Олександровича Козирєва підтримують лише деякі вчені. Решта науковий світ вважає його диваком.

Козирєв висловив припущення, що всі існуючі закони руху - це всього лише наближена форма точних законів, які людство ще не відкрило.

А. Еддінгтон, англійський фізик, висунув теорію про пряму залежність напряму часу і розширення Всесвіту. Це явище він назвав «стріла часу». Коли закінчиться поглинання речовини чорними дірами, тоді, можливо, стріла часу поверне у зворотний бік, а розширення зміниться стисненням.

Козирєв, підтримуючи Еддінгтона, вважав, що час є фізичною фактором, а хід його визначається лінійною швидкістю повороту причини по відношення до слідства. Час - фізичний фактор - має підпорядковуватися основним законам фізики, наприклад, законам поглинання і відображення.

У ході експериментів, в яких гіроскоп розкручувався по стрілі часу, вага не змінювався. При розкручуванні у зворотний бік, проти ходу часу, гіроскоп ставав трохи легше. Значить, час чинило тиск, який можна виразити в одиницях маси.

Незначна різниця у вазі в лабораторних експериментах Козирєва не йде ні в яке порівняння з потужними вихорами, які закручує Гольфстрім. Їх діаметр може налічувати сотні кілометрів. Прихильники гіпотези Козирєва впевнені, що саме водяні вихори є причиною білих кіл і білого туману, який описують очевидці. Закручується простір проти стріли часу - змінюється хід часу. Змінюється хід часу - змінюється і вага повітряного або морського судна. Може бути, миттєва зміна ваги і є причиною деяких катастроф? Відомий випадок, коли авіалайнер, який наближався до Майамі, звірив з береговою диспетчерською службою координати і час, а потім зник з екранів. Коли через 10 хвилин він з'явився на екрані диспетчерів, всі годинники на борту авіалайнера відставали на 10 хвилин. Пасажири нічого, крім білого туману, не помітили.

При закручуванні вихорів, як за течією часу, так і проти нього, можливо, змінюється гравітація. В середині вихору вона більше, ніж по краях.

Гіпотези же прихильників палеоконтакта сучасна наука також вважає псевдонауковими.

Шанувальники теорії палеоконтакта вважають, що на дні Саргассова моря інопланетяни розмістили сигнальну апаратуру, яка живиться від потужного джерела енергії. Вона служить маяком для НЛО, є причиною порушення приладів навігації і робить згубний вплив на організм тварин і людини.

Ще одна гіпотеза уфологів заснована на припущенні про те, що в БТ знаходиться просторово-часова пастка. Існує розповідь про зникнення в БТ в 1993 році риболовецького судна з трьома рибалками. Рибалки з'явилися через рік. Вони розповіли, що під час шторму їх врятував корабель, члени екіпажу якого говорили на староанглійській мові і були одягнені в одяг старовинного покрою. Врятовані щиро вірили, що минуло всього кілька днів.

Іван Сандерсон, американський дослідник незвичайних явищ, ще на початку 70-х рр.. XX століття зайнявся складанням першої карти згубних місць всієї Землі. У всіх цих місцях, які Сандерсон назвав «згубними ромбами», спостерігалися схожі аномалії: дивна загибель людей, катастрофи і зникнення транспортних засобів, масове викидання китоподібних, самогубства антилоп, що кидаються в море, нез'ясовні міграції птахів.

В кінці 70-х років 20 століття дослідник запропонував теорію «згубних вихорів» і визначив 12 згубних ромбів (6 розташовуються на північному, 6 - на південній півкулях). 12 ромбів відстоять по широті на 72 ° і зміщені по відношенню до своєї парі на 36 ° по довготі. Всі ромби розташовуються на точної синусоїдного прямій.

Складання карти згубних ромбів призвело до ще одного відкриття - більшість небезпечних районів розташовуються там, де ймовірно мешкали стародавні розвинені цивілізації.

Небезпечні аномалії в районі Саргасового моря досліджуються з супутників і космічних станцій. На знімках з супутника видно, що рівень води в зоні Бермудського трикутника на 25 метрів нижче звичайного рівня води в Атлантичному океані.

Природна або штучна причина загадкових явищ в аномальних зонах - предмет наукового вивчення, оскільки тільки постійні дослідження можуть встановити істину і пролити світло на причину їх виникнення. А поки немає чіткого розуміння, всі гіпотези, якими б фантастичними вони не здавалися, повинні прийматися до уваги.

 

Тайни

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


27.02.2014 1214 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

16.07.2019
Люся Грибик

Рік за роком, рік за роком і юна співачка з Івано-Франківська потрапила на велику сцену популярного шоу. 

364
11.07.2019

Зіновія Андрійовича у Надвірній знають багато років. Номер його мобільного — ніколи не був для мешканців загадкою, а двері його кабінету може вільно відчинити.

346
11.07.2019
Наталія Кушніренко

Андрій Іванчук - кандидат до Верховної Ради України по 88 виборчому округу, який охоплює Коломийський і Городенківський райони. Самовисуванець, 46 років.

473 1
10.07.2019

Володимир Зеленський назвав ймовірного очільника Івано-Франківської ОДА. Цю посаду може отримати чинний директор Бурштинської ТЕС Денис Шмигаль.

6364 1
10.07.2019

Говоримо з Оксаною Савчук про депутатську діяльність, нову якість політики і навіщо у парламенті представник від Франківська.

455
09.07.2019
Марія Лутчин

«Паттерн» – український кінотрилер з драматичним і динамічним сюжетом. Тут і гламур, і бійки, і погоні, і вбивство, і невидимі впливи таємних режисерів, і любов, яка перемагає.

1113

Наше ставлення до поточних подій залежить від точки зору. Східні філософи казали про бачення з мишачої нори...

1008

Ця публікація - практикум на тему "що робити".

1858 1

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

1205

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

1330
28.06.2019

У США група сенаторів і заступник голови комітету Сенату з розвідки провели секретні слухання.

896
20.06.2019

Перед катастрофою в Чорнобилі робочі атомної електростанції нібито помітили в небі над містом містичне створіння.

1344 2
19.06.2019

Президент США Дональд Трамп засумнівався в існуванні невпізнаних літаючих об'єктів (НЛО) усупереч заявам американських пілотів про літальні апарати невідомої приналежності.

688
12.07.2019

На парафії святих Апостолів Петра і Павла у селі Старуня Богородчанського району відсвяткували храмове свято.

784
04.07.2019

У храм Святих Кирила і Методія у Крихівцях привезуть мощі Святого Апостола Юди Тадея для привселюдного вшанування.

750
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

1660 1
15.07.2019

Фіртка повідомляла, що у квітні минулого року міністр інфраструктури України Володимир Омелян вніс у Кабмін подання про звільнення з посади голови Укртрансбезпеки Михайла Ноняка.

7588
14.07.2019

Пресслужба Тіни Кароль спростовує інформацію про виступ співачки в агітаційному концерті у Бахмуті.

1401
14.07.2019

Вчора поховали загиблих дітей. Похорон відбувся в селі Мала-Тур'я. Відео похорону дітей виклали у мережу на Ютуб-каналі АвтоМайдан.

4752
11.07.2019

За словами комунальників, вони будуть чистити резервуари для води.

4449