агенція новин

Загадка кришталевих черепів

 

 

Загадковий кришталевий череп

 

У світі існує величезна кількість загадок, таємниць, які не вписуються в наявну наукову теорію. Щорічно по всьому світу знаходять артефакти, яких просто неповинно існувати, адже людство не здатне було виготовляти такі складні механізми, чудові прикраси або дивні речі побутового призначення в далекій давнині. Однак археологія, как не дивно, наука точна і ґрунтується виключно на фактах.

 

Кришталевий череп існує це факт, значить, його хтось виготовив, але що це були за люди? Чи могло людство на зорі свого розвитку домогтися такого значного технологічного ривка, щоб зробити подібну річ? Виникає питання, якщо не людина виготовляв цей предмет, то хто? Відповідей у ​​сучасної науки з даного приводу немає.

Однією з нерозгаданих таємниць археології є знахідка кришталевого черепа. Артефакт сам по собі дивний, його призначення та спосіб його виготовлення невідомі, час походження можна встановити досить умовно. Але ще більшу таємничість цій справі додають не поодинокі випадки виявлення таких предметів. Такі предмети знаходять не тільки в Південній Америці, але і по всьому світу. Але не варто забігати наперед, давайте розберемося у всьому по порядку.

Знахідка кришталевого черепа

Перший череп був знайдений в 1927 році під час розкопок руїн стародавнього міста Лубаантума. Під час дослідження одного з численних вівтарів міста, дочка археолога Альберта Мітчелл-Хеджеса, виявила череп, виготовлений з цілісного шматка гірського кришталю. Артефакт був виявлений під величезною кількістю уламків. Вражаюче, але незважаючи на час, на ньому не було ніяких подряпин або пошкоджень. Спочатку він був виявлений без нижньої щелепи, яку згодом знайшли недалеко від місця виявлення першої частини артефакту. Вона кріпилася до черепу на підвішених рухомих шарнірах і при найменшому торканні приходила в рух. Вага всієї конструкції становив 5 кілограм. Однак, найбільше захоплення викликали порожні очниці черепа, невідомим майстрам вдалося створити дивовижну річ, кожен хто заглянув в провали цих очниць, наче занурювався в легкий транс і застигав перед ним занурившись в містичні мрії.

Скоро знахідка придбала досить темну славу, адже через деякий час після того, як був знайдений артефакт, в таборі почали відбуватися різні нещасні випадки. Першою це помітила, дочка містера Мітчелл-Хеджеса, яка і виявила містичну дію артефакту на людину. Одного разу вона поставила його біля свого ліжка і всю ніч їй снилися реалістичні сни, де вона бачила життя індіанців, їх війни і криваві ритуали. Аналогічні сни повторилися і на наступну ніч, тільки після того, як череп був прибраний з кімнати дівчини, бачення припинилися.

Таємниця кришталевого черепа

Кілька десятиліть артефакт зберігався в родині Альберта Мітчелл-Хеджеса, але в 1943 році він з’явився на аукціоні в Сотбіс. Найцікавіше полягає в тому, що його купив Альберт Мітчелл-Хеджес за 400 фунтів. Виникає питання, навіщо це було зроблено? Сам археолог пояснює це таким чином. Він взяв в позики у свого друга Берні 200 фунтів, череп виступав в якості застави і після того, як він не зміг віддати борг своєчасно, Берні виставив його на аукціон, де його купив власник. Питання полягає в наступному, якщо у містера Мітчелл-Хеджеса не було грошей віддати борг, звідки у нього з’явилися гроші, щоб викупити артефакт? Виникає відчуття, що археолог хотів позбутися від черепа, але щось йому завадило, і він передумав його продавати.

Дослідження артефакту

У період з 1964 по 1970 роки над вивченням цього артефакту трудився відомий мистецтвознавець Френк Дорланд. Ним було встановлено, що череп виготовлений з одного шматка гірського кришталю, який відрізняється своєю твердістю. Артефакт має чудовий баланс, врівноважений до центру тяжкості предмета. При незначному дотику або просто подиху вітру нижня щелепа починає тут же рухатися. У самому черепі встановлені різні лінзи, призми і пророблені канали, значення яких дослідник не зміг визначити.

Одного разу Френк працював з артефактом біля каміна, повернувши до вогню артефакт, він мало не зомлів, виявляється лінзи, були встановлені таким чином, щоб збирати світло і передавати його до очних ям артефакту. Виникає відчуття, що в них палахкотить зловісний вогонь.

Дослідження поверхні предмета повалили містера Дорланда в стан легкого здивування, адже на ній не виявилася не єдиного сліду від інструментів для полірування поверхні. Вражаюче, але, навіть при розгляді під мікроскопом вся поверхня була ідеально рівною. Тому дослідник вирішив звернутися за допомогою в компанію «Хьюлетт-Пакард», що займається виробництвом кварцових генераторів.

Таємничий артефакт

Проведена експертиза встановила, що черепу більше 12 000 років. Згадаймо історію, цивілізація майя виникла лише в 2 400 році до нашої ери. Як висловився один з експертів, який займався вивченням артефакту: «дана штука не повинна існувати». Але виникає інше питання, хто створив цю річ? Невже первісна людина могла працювати з настільки твердими гірськими породами і мала такі ідеальні інструменти? Відповіді немає! Вчені підрахували, що на його виготовлення, знадобиться понад 7 000 000 годин роботи, якщо працювати цілодобово, то це близько 800 років, а якщо працювати по 12 годин на день, то знадобиться 1 600 років. При цьому твердість предмета така, що обробляти його можна тільки за допомогою алмаза. Залишається загадкою, як або яким чином був виготовлений цей артефакт?

У пошуках разгадки

Кришталевий череп став справжньою сенсацією всього вченого світу, цим артефактом зацікавилися не лише археологи, а й етнографи, які почали шукати хоч якісь згадки про цей загадковий предмет. Незабаром було виявлено, що в легендах індіанців збереглася згадка про 13 черепів, які богиня смерті передала людству. В процесі пошуку інформації щодо цих предметів, відкрилося, що до черепів смерті активний інтерес проявляло «Ананербе», загадковий підрозділ в структурі Третього Рейху. Так в 1943 році була проведена спроба пограбування приватного колекціонера, агентами цієї служби. Предметом їх інтересу був якраз такий же кришталевий череп. Під час серйозних боїв на східному фронті, коли німецькі війська несуть колосальні втрати, група агентів шукає старі артефакти, які не представляють ніякої військової цінності. Маразм, чи не так? Або ж німецькі фанатики знали, щось, що могло виправдати всі їхні витрати? І знову відповідей немає.

Теоріі виникнення

Існує кілька теорій щодо походження даного дивного артефакту. Розглянемо кожну з них:

  1. Артефакт був створений невідомою цивілізацією, яка перестала існувати з якихось причин. Деякі активісти пропонують думку, що це була Атлантида, але підтверджень цьому немає. Те ж думку висловили затримані в 1943 році в Бразилії німецькі резиденти, які полювали за ним. У Біблії розповідається про подію, визначеного даним Великим Потопом, що якщо це описана техногенна катастрофа якийсь раси? Тоді стає зрозуміло, що була розвинена раса, яка виявилася знищена. Тому по всій планеті знаходять свідоцтва про колишню велич цієї цівілізаціі.
  2. Череп дали людям інопланетяни, потім щоб наші предки його використовували для чогось. Але виникає питання, навіщо прибульцям це? На сьогоднішній день не існує технології, яка б дозволила відтворити такий метод шліфування. До речі, Френк Дорланд є одним з тих, хто підтримує цю теорію.
  3. Предки індіанців майя були настільки фанатичні, що протягом 1500 – 2000 років полірували шматок гірського кришталю. Заради задоволення своїх релігійних почуттів, іншого використання даного черепа, як тільки в релігійних обрядах, напевно, не існує.
  4. Череп виконує бажання. У 1991 році Шапіро Джошуа опублікував статтю, посилаючись на розповідь якогось старого індіанця, він писав, що череп володіє магічними здібностями виконувати бажання людей.

Через з кришталю

Роблячи підсумок, можна сказати, що на даний момент не існує логічного пояснення щодо цього кришталевого черепа. Цей артефакт викликає безліч питань, відповісти на які на даний момент неможливо.

 

zagadkova-planeta.pp.ua

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


26.12.2016 1466 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

17.09.2019

Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

168
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

1053
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

565
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

5168 2
09.09.2019

Напередодні матчу у Вільнюс «висадився» величезний десант українських вболівальників, який фактично «залив» столицю Литви синьо-жовтим кольором.

940 2
09.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1486

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

358

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

1900 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

622 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2308
17.09.2019

Кілька днів тому у невеличкому селі Вітрова Балка, що знаходиться у Полтавській області, сільські мешканці зафільмували НЛО.

64
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

231
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

891
16.09.2019

Впродовж 14 та 15 вересня до Монастиря Успіння Матері Божої на традиційну прощу у різний спосіб прибули тисячі вірян з Прикарпаття, інших областей.

543
30.08.2019

У паломницькому центрі села Старуня при парафії св. Апостолів Петра і Павла відбулися нічні чування.

619
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

829
17.09.2019

Молодший син застрелив старшого на очах у батьків та своєї дружини, зробивши шість пострілів у груди.

1160
15.09.2019

Громада села Стопчатів, що на Івано-Франківщині, занепокоєна тим, що відбувається з трьома маленькими сусідськими дітьми.

2713
14.09.2019

Письменниця Ірена Карпа відвідала фестиваль Meridian Czernowitz, який відбувався у Чернівцях впродовж 5-8 вересня. 

3995
13.09.2019

Тіна вбралася у напівпрозору ажурну сукню з глибоким декольте до пупка і зі шлейфом.

4177 1