агенція новин

Загадка кришталевих черепів

 

 

Загадковий кришталевий череп

 

У світі існує величезна кількість загадок, таємниць, які не вписуються в наявну наукову теорію. Щорічно по всьому світу знаходять артефакти, яких просто неповинно існувати, адже людство не здатне було виготовляти такі складні механізми, чудові прикраси або дивні речі побутового призначення в далекій давнині. Однак археологія, как не дивно, наука точна і ґрунтується виключно на фактах.

 

Кришталевий череп існує це факт, значить, його хтось виготовив, але що це були за люди? Чи могло людство на зорі свого розвитку домогтися такого значного технологічного ривка, щоб зробити подібну річ? Виникає питання, якщо не людина виготовляв цей предмет, то хто? Відповідей у ​​сучасної науки з даного приводу немає.

Однією з нерозгаданих таємниць археології є знахідка кришталевого черепа. Артефакт сам по собі дивний, його призначення та спосіб його виготовлення невідомі, час походження можна встановити досить умовно. Але ще більшу таємничість цій справі додають не поодинокі випадки виявлення таких предметів. Такі предмети знаходять не тільки в Південній Америці, але і по всьому світу. Але не варто забігати наперед, давайте розберемося у всьому по порядку.

Знахідка кришталевого черепа

Перший череп був знайдений в 1927 році під час розкопок руїн стародавнього міста Лубаантума. Під час дослідження одного з численних вівтарів міста, дочка археолога Альберта Мітчелл-Хеджеса, виявила череп, виготовлений з цілісного шматка гірського кришталю. Артефакт був виявлений під величезною кількістю уламків. Вражаюче, але незважаючи на час, на ньому не було ніяких подряпин або пошкоджень. Спочатку він був виявлений без нижньої щелепи, яку згодом знайшли недалеко від місця виявлення першої частини артефакту. Вона кріпилася до черепу на підвішених рухомих шарнірах і при найменшому торканні приходила в рух. Вага всієї конструкції становив 5 кілограм. Однак, найбільше захоплення викликали порожні очниці черепа, невідомим майстрам вдалося створити дивовижну річ, кожен хто заглянув в провали цих очниць, наче занурювався в легкий транс і застигав перед ним занурившись в містичні мрії.

Скоро знахідка придбала досить темну славу, адже через деякий час після того, як був знайдений артефакт, в таборі почали відбуватися різні нещасні випадки. Першою це помітила, дочка містера Мітчелл-Хеджеса, яка і виявила містичну дію артефакту на людину. Одного разу вона поставила його біля свого ліжка і всю ніч їй снилися реалістичні сни, де вона бачила життя індіанців, їх війни і криваві ритуали. Аналогічні сни повторилися і на наступну ніч, тільки після того, як череп був прибраний з кімнати дівчини, бачення припинилися.

Таємниця кришталевого черепа

Кілька десятиліть артефакт зберігався в родині Альберта Мітчелл-Хеджеса, але в 1943 році він з’явився на аукціоні в Сотбіс. Найцікавіше полягає в тому, що його купив Альберт Мітчелл-Хеджес за 400 фунтів. Виникає питання, навіщо це було зроблено? Сам археолог пояснює це таким чином. Він взяв в позики у свого друга Берні 200 фунтів, череп виступав в якості застави і після того, як він не зміг віддати борг своєчасно, Берні виставив його на аукціон, де його купив власник. Питання полягає в наступному, якщо у містера Мітчелл-Хеджеса не було грошей віддати борг, звідки у нього з’явилися гроші, щоб викупити артефакт? Виникає відчуття, що археолог хотів позбутися від черепа, але щось йому завадило, і він передумав його продавати.

Дослідження артефакту

У період з 1964 по 1970 роки над вивченням цього артефакту трудився відомий мистецтвознавець Френк Дорланд. Ним було встановлено, що череп виготовлений з одного шматка гірського кришталю, який відрізняється своєю твердістю. Артефакт має чудовий баланс, врівноважений до центру тяжкості предмета. При незначному дотику або просто подиху вітру нижня щелепа починає тут же рухатися. У самому черепі встановлені різні лінзи, призми і пророблені канали, значення яких дослідник не зміг визначити.

Одного разу Френк працював з артефактом біля каміна, повернувши до вогню артефакт, він мало не зомлів, виявляється лінзи, були встановлені таким чином, щоб збирати світло і передавати його до очних ям артефакту. Виникає відчуття, що в них палахкотить зловісний вогонь.

Дослідження поверхні предмета повалили містера Дорланда в стан легкого здивування, адже на ній не виявилася не єдиного сліду від інструментів для полірування поверхні. Вражаюче, але, навіть при розгляді під мікроскопом вся поверхня була ідеально рівною. Тому дослідник вирішив звернутися за допомогою в компанію «Хьюлетт-Пакард», що займається виробництвом кварцових генераторів.

Таємничий артефакт

Проведена експертиза встановила, що черепу більше 12 000 років. Згадаймо історію, цивілізація майя виникла лише в 2 400 році до нашої ери. Як висловився один з експертів, який займався вивченням артефакту: «дана штука не повинна існувати». Але виникає інше питання, хто створив цю річ? Невже первісна людина могла працювати з настільки твердими гірськими породами і мала такі ідеальні інструменти? Відповіді немає! Вчені підрахували, що на його виготовлення, знадобиться понад 7 000 000 годин роботи, якщо працювати цілодобово, то це близько 800 років, а якщо працювати по 12 годин на день, то знадобиться 1 600 років. При цьому твердість предмета така, що обробляти його можна тільки за допомогою алмаза. Залишається загадкою, як або яким чином був виготовлений цей артефакт?

У пошуках разгадки

Кришталевий череп став справжньою сенсацією всього вченого світу, цим артефактом зацікавилися не лише археологи, а й етнографи, які почали шукати хоч якісь згадки про цей загадковий предмет. Незабаром було виявлено, що в легендах індіанців збереглася згадка про 13 черепів, які богиня смерті передала людству. В процесі пошуку інформації щодо цих предметів, відкрилося, що до черепів смерті активний інтерес проявляло «Ананербе», загадковий підрозділ в структурі Третього Рейху. Так в 1943 році була проведена спроба пограбування приватного колекціонера, агентами цієї служби. Предметом їх інтересу був якраз такий же кришталевий череп. Під час серйозних боїв на східному фронті, коли німецькі війська несуть колосальні втрати, група агентів шукає старі артефакти, які не представляють ніякої військової цінності. Маразм, чи не так? Або ж німецькі фанатики знали, щось, що могло виправдати всі їхні витрати? І знову відповідей немає.

Теоріі виникнення

Існує кілька теорій щодо походження даного дивного артефакту. Розглянемо кожну з них:

  1. Артефакт був створений невідомою цивілізацією, яка перестала існувати з якихось причин. Деякі активісти пропонують думку, що це була Атлантида, але підтверджень цьому немає. Те ж думку висловили затримані в 1943 році в Бразилії німецькі резиденти, які полювали за ним. У Біблії розповідається про подію, визначеного даним Великим Потопом, що якщо це описана техногенна катастрофа якийсь раси? Тоді стає зрозуміло, що була розвинена раса, яка виявилася знищена. Тому по всій планеті знаходять свідоцтва про колишню велич цієї цівілізаціі.
  2. Череп дали людям інопланетяни, потім щоб наші предки його використовували для чогось. Але виникає питання, навіщо прибульцям це? На сьогоднішній день не існує технології, яка б дозволила відтворити такий метод шліфування. До речі, Френк Дорланд є одним з тих, хто підтримує цю теорію.
  3. Предки індіанців майя були настільки фанатичні, що протягом 1500 – 2000 років полірували шматок гірського кришталю. Заради задоволення своїх релігійних почуттів, іншого використання даного черепа, як тільки в релігійних обрядах, напевно, не існує.
  4. Череп виконує бажання. У 1991 році Шапіро Джошуа опублікував статтю, посилаючись на розповідь якогось старого індіанця, він писав, що череп володіє магічними здібностями виконувати бажання людей.

Через з кришталю

Роблячи підсумок, можна сказати, що на даний момент не існує логічного пояснення щодо цього кришталевого черепа. Цей артефакт викликає безліч питань, відповісти на які на даний момент неможливо.

 

zagadkova-planeta.pp.ua

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


26.12.2016 1346 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

16.07.2019
Люся Грибик

Рік за роком, рік за роком і юна співачка з Івано-Франківська потрапила на велику сцену популярного шоу. 

551
11.07.2019

Зіновія Андрійовича у Надвірній знають багато років. Номер його мобільного — ніколи не був для мешканців загадкою, а двері його кабінету може вільно відчинити.

410
11.07.2019
Наталія Кушніренко

Андрій Іванчук - кандидат до Верховної Ради України по 88 виборчому округу, який охоплює Коломийський і Городенківський райони. Самовисуванець, 46 років.

558 1
10.07.2019

Володимир Зеленський назвав ймовірного очільника Івано-Франківської ОДА. Цю посаду може отримати чинний директор Бурштинської ТЕС Денис Шмигаль.

6972 1
10.07.2019

Говоримо з Оксаною Савчук про депутатську діяльність, нову якість політики і навіщо у парламенті представник від Франківська.

529
09.07.2019
Марія Лутчин

«Паттерн» – український кінотрилер з драматичним і динамічним сюжетом. Тут і гламур, і бійки, і погоні, і вбивство, і невидимі впливи таємних режисерів, і любов, яка перемагає.

1150

Наше ставлення до поточних подій залежить від точки зору. Східні філософи казали про бачення з мишачої нори...

1056

Ця публікація - практикум на тему "що робити".

1930 1

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

1253

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

1365
28.06.2019

У США група сенаторів і заступник голови комітету Сенату з розвідки провели секретні слухання.

956
20.06.2019

Перед катастрофою в Чорнобилі робочі атомної електростанції нібито помітили в небі над містом містичне створіння.

1397 2
19.06.2019

Президент США Дональд Трамп засумнівався в існуванні невпізнаних літаючих об'єктів (НЛО) усупереч заявам американських пілотів про літальні апарати невідомої приналежності.

724
12.07.2019

На парафії святих Апостолів Петра і Павла у селі Старуня Богородчанського району відсвяткували храмове свято.

829
04.07.2019

У храм Святих Кирила і Методія у Крихівцях привезуть мощі Святого Апостола Юди Тадея для привселюдного вшанування.

799
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

1715 1
18.07.2019

Тіна Кароль радує фанатів відвертими знімками, залишивши в минулому образ скромниці.

1145
18.07.2019

Фіртка вирішила поцікавитися, наскільки товстим має бути гаманець абітурієнта, щоб сісти на студентську лаву у місцевих ВНЗ.

14130
15.07.2019

Фіртка повідомляла, що у квітні минулого року міністр інфраструктури України Володимир Омелян вніс у Кабмін подання про звільнення з посади голови Укртрансбезпеки Михайла Ноняка.

7669
14.07.2019

Пресслужба Тіни Кароль спростовує інформацію про виступ співачки в агітаційному концерті у Бахмуті.

1454