агенція новин

За крадіжку "свободою" асфальту з вулиці Тичини може бути порушена кримінальна справа? (доповнено) (відео)

 

 

Як повідомили деякі ЗМІ, 25 серпня на вулиці Тичини в Івано-Франківську розпочався капітальний ремонт. Зокрема на івано-франківському сайті www.galka.if.ua були опубліковані фото початку зрізання шару асфальту з дорожнього полотна.

 

Зауважимо вже цей факт може потягнути за собою кримінальне провадження, оскільки станом на 25 серпня ще не було акцепту (тобто не було проголошено результатів тендеру), а тим більше не могло бути заключено угоди про виконання робіт, яка б надала право на їх початок.

 

Тобто, те, що відбувалося 25 серпня можна кваліфікувати як крадіжку міського асфальту комерційною структурою, яку пов’язують з ВО «Свобода».

 

Журналісти Фіртки прослідкували – куди ж вивозиться крадений асфальт? (відео нижче).

 

Як виявилося цей асфальт вивозиться в Хриплин, на асфальтний завод, який також пов’язують з ВО «Свобода».

 

Як повідомляють джерела Фіртки з інших франківських вулиць зрізаний асфальт також кілька місяців звозився на той же асфальтний завод в Хриплині… Тобто станом на цей час на території заводу повинно зберігатися вже сотні тисяч тон зрізаного асфальту. Цікаво б проінспектувати...

 

Хіба що… Його викристали для «виготовлення» «нового асфальту»? Тут вже були б питання щодо того чи не видають «свободівські» будівничі доріг за новий асфальт (очевидно, з нового житомирського гранітного щебеню?) перемелений асфальт з івано-франківських доріг до якого додали бітуму? Якщо так, то цікаво - за що ж платимо ми з вами "будівничим доріг від свободи" - за новий асфальт з нових матеріалів, чи за перемелений і политий бітомум старий асфальт, зрізаний з доріг.

 

Але ні.. Адже директор підприємства ТОВ “Івано-Франківськавтодор” Андрій Шуневич нещодавно заявив у коментарі Stanislavske.tv, що «взагалі така технологія переробки асфальту існує, однак, в Івано-Франківську немає обладнання для її реалізації. Крім того, асфальт на міських дорогах просто не придатний для цього».

 

От тут ми його і ловимо на слові (і справді технологічно застарілий "свободівський" асфальтний завод не може перероблятизрізаний асфальт)…

 

І пропонуємо «компетентним органам» перевірити – куди ж івано-франківських доріг поділися сотні тисяч тон зрізаного асфальту та чи справді те, що нам видають за новий асфальт є справді ним, а не сумішшю бітуму і зрізаного старого асфальту? Можливо адміністрація заводу зробила б день відкритих дверей і розвіяла всі сумніви?

 

Як зрізається (а ствном на 25 серпня - крадеться) асфальт і куди відвозиться прослідкував журналіст "Фіртки":

 

 

А тим часом “ГалКа” повідомила, що ремонт найгіршої вулиці у центрі Івано-Франківська – вулиці Тичини, може бути заблокований.

 

Про це “Галці” повідомили джерела в Департаменті комунального господарства МВК. Як каже співрозмовник видання, з результатами тендеру на ремонт багатостраждальної вулиці не погоджується фірма, яка його програла – ПБС.

 

“У згаданому тендері ПБС запропонував найнижчу ціну, але у тендерному комітеті визначили, що пропозиція фірми мала хибний розрахунок. Тож перемога цієї фірми наразилася б на фіксацію порушення з боку Держфінінспекції”, – кажуть комунальники.

 

Тим не менш, ПБС має намір подати оскарження результатів тендеру в Антимонопольний комітет. Як повідомила “Галці” керівник АМКУ в області Тетяна Савчин, така скарга направляється до головного офісу у Києві, однак їй відомо про такі наміри. В разі її наявності ремонтні роботи можуть бути зупинені.

 

Як повідомляла “Галка” 3 вересня, на Тичини фактично завершили зрізку старого асфальту.

 

Як повідомили "Фіртку" в фірмі ПБС, вони справді не згідні з рішенням тендерного комітету, оскільки в тендері фірма ПБС подала найвигіднішу для міста пропозицію, на 300 тисяч гривень нижчу за пропозицію свободівського ТОВ ”Івано-ФранківськАвтодор”.

 

"Ми наразі не знаємо про причини такого рішення. Говорять про якусь помилку в розрахунку адміністративних витрат на одну тисячі гривень... Різнича ж в 300 тисяч гривень чомусь має меньшу вагу за помилку в 1 тисячу гривень", - говорять в ПБСі.

 

Подані цінові пропозиції в тендері на ремонт вулиці Тичини виглядали наступним чином:

 

-- ТОВ ”Будівельна компанія ТрейдЗахідБуд” - 3 544 538. 40 гривень з ПДВ.

-- ПАТ ”Івано-Франківське спеціалізоване управління механізації будівництва” - 4 538 589. 60 гривень.

-- ТОВ ”Івано-ФранківськАвтодор” -  2 984 442. 00 гривень з ПДВ.

-- ТОВ ”Івано-Франківська дорожня служба” - з 2 842 120. 80 гривень з ПДВ.

-- ТОВ ”ПБС” - 2 688 184. 00 гривень з ПДВ.

 

Зауважимо, що "конкуренція" між фірмою ПБС та свободівським ТОВ ”Івано-ФранківськАвтодор”триває у всіх останніх тенерах. Лише за участі фірми ПБС в останніх чотирьох міських тендерах (вулиці Тичини, Хмельницького, Кармелюка та Ленкавського), економія коштів бюджету громади міста Івано-Франківська склала б більше як пів-мільйона гривень - а саме, - 652 тис.441 грн.

 

Склала б..., якби мер і "Свобода" не грали б "в одні ворота" - на користь свободівського ТОВ ”Івано-ФранківськАвтодор”.

 

Адже тендер по ремонту на Ленкавського-Кармелюка з «легкої руки» чи то «важкої голови» міського голови Віктора Анушкевичуса відміняють. Обіцяного ремонту, за словами керманича міста, цього року не буде, оскільки немає коштів на заміну комунікацій, а "розкапарити і залишити на зиму немає сенсу".

 

Цікаво лише, для чого ж було проводити тендер, якщо «грошей немає»? І риторичне запитання – якби тендер виграли правильні «ідейні хлопці» - то гроші знайшлися б?

 

У тендеруванні на ремонт вулиці Хмельницького ТОВ ”ПБС” також запропонувало найнижчу вартість. Проте тут вже дивним і одностайним чином всі (крім переможця) фірми (5 штук!) неправильно оформили документи – зокрема, дивним чином «забули» додати довідку, яку ж за 5 хвилин могли написати самі. Мова йде про довідку, яка засвідчує, що на фірмі створений Антикорупційний комітет. Отже виявиилось, що деякі з цих фірми дружньо не надали одну і ту ж довідку, і залишився лише один учасник тендеру – «ПБС». Проте, законодавство говорить, що учасником тендерних торгів не може бути одна фірма, повинно бути як мінімум дві. Відтак, коли залишається лише один учасник, то тендер вважається таким, що не відбувся.

 

Що сталося з тендером на ремонт дорги по вул. Тични - описано вище, - на 300 тисч гривень нижча ціна робіт - не аргумент для міських "тендерівців"...

 

А ще, як свідчать джерела в міськраді, на цей час міський бюджет вже перевиконаний на 150 мільйонів(!!), які "ідейні хлопці" ділять виключно поміж своїми. Навіть чергові обіцяні 6 мільйонів на ремонт Набережної імені Василя Стефаника (включно з облаштуванням велодоріжок) - вони заблокували. Для чого? В когось є сумніви? 

 

 

P.S. А ось як прокоментував в соцмережах ситуацію з ремонтром доріг "свободою" юрист Володимир Кричун: "Асфальт з Тичини поїхав у Хриплин щоб з нього вам зробили нове г....но і тим г...м заляпали десь вулицю поставили палатку і взяли гроші з бюджету як за новий асфальт :)) За рік-два-три то г...но потріскає і прийдеться робити ремонт дороги заново (заодно і гроші знов можна буде роздерибанити з бюджету). Але до чергових виборів він достоїть а далі хоч трава не рости. Але в документах того ви не знайдете бо по документах (в актах виконаних робіт по ф-2) асфальт називається будівельним сміттям. А тому вони вивозили будівельне сміття. куди саме вивозили теж не пишуть.. Просто вивезення будівельного сміття до 4-х км. А в даному випадку ви не знайдете взагалі ніяких документів на ці роботи бо ніякі роботи документально взагалі не проводилися. Фізично не існує ні актів на зрізання асфальту ні актів на вивезення "сміття", ні те що він десь перероблявся, ніяких документів впринципі не існує.

А ще перетворення "будівельного сміття" (тобто знятого асфальту) на "новий асфальт" є найкрутішим способом заробітку на дорозі. Тому що вся вартість некупленого нового матеріалу (замість якого використаний старий) є чистим прибутком махінаторів. А вартість матеріалів складає левову долю у вартості ремонту дороги (відсотків так 90%). По документах ймовірно ніяка переробка старого матеріалу на новий асфальт не проводиться. Офіційно всі дороги ремонтуються новим асфальтом. Але є логічна нестиковка. З якою метою тоді старий матеріал якщо його ніхто не переробляє звозиться на асфальтний завод? Більше того з врахуванням обємів асфальту які зняли і вивезли з вулиць міста останніми роками на заводі вже би мали бути величезні терикони знятого асфальту. Але їх там не має реально. Весь асфальт кудись "містично зник" (бо його офіційно не переробляли). Таким нехитрим способом хтось ймовірно зароляє грубі гроші на фінансування своєї компанії. Правда для реалізації схеми потрібно щоб завод був приватним і в потрібних руках, бо на державний чи комунальний завод рано чи піздно приходить КРУ. Нагадую, що коли деякі люди прийшли до влади, у міста був свій асфальтний завод і потім він був ліквідований і виник новий приватний заводик який активно запрацював. от такі справи у нас, у нашому славному місті. А ви люди думайте аналізуйте".

 

 

І на завершення - кілька фото свободівського асфальтного заводу в Хриплинні з-за паркана:

 

 

 

 

 

"Космічно-екологічні" технології Хриплинського асфальтного заводу

 

 

 

Читайте також:

«Обіцяли – заробили!», або Гідра корупції повзе асфальтом, постеленим на лайно

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


05.09.2015 1083 3
Коментарі (3)

Çàãðóçêà...

Сергій Чирва 2015.09.05, 06:44
А куди дівся зрізаний асфальт? ;) Хто бачив акти обміру об'єму ? Де він зберігається ? Чи може вже пустили у переплавку? А можеьпустили НА ЛіВО? ;) А це ж НАШЕ!!! От у понеділок йду питати... Хто хі мною?
Микола Витвицький 2015.09.13, 21:09
Статтю писав повний дилетант, "баба з продовольчого ринку". Яка переробка старого, гнилого асфальту?....не хочу описувати технологію переробки старого асфальту (автор цієї статті, перш чим писати "єрунду" міг би і почитати). А скажіть за чий рахунок переробляють Набережну Стефаника і чому її переробляють, чиї прорахунки?
Микола Витвицький 2015.09.13, 21:22
Автору статті - відколупайте шмат асфальту на Набережній, там багато кусків біля Калинової валяється і візьміть кусок Автодорівського асфальту, занесіть в лабораторію, порівняйте і тоді будете писати у кого яка якість.
17.09.2019

Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

224
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

1086
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

578
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

5245 2
09.09.2019

Напередодні матчу у Вільнюс «висадився» величезний десант українських вболівальників, який фактично «залив» столицю Литви синьо-жовтим кольором.

966 2
09.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1501

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

368

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

1939 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

633 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2325
17.09.2019

Кілька днів тому у невеличкому селі Вітрова Балка, що знаходиться у Полтавській області, сільські мешканці зафільмували НЛО.

88
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

242
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

902
16.09.2019

Впродовж 14 та 15 вересня до Монастиря Успіння Матері Божої на традиційну прощу у різний спосіб прибули тисячі вірян з Прикарпаття, інших областей.

568
30.08.2019

У паломницькому центрі села Старуня при парафії св. Апостолів Петра і Павла відбулися нічні чування.

631
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

839
17.09.2019

Молодший син застрелив старшого на очах у батьків та своєї дружини, зробивши шість пострілів у груди.

1230
15.09.2019

Громада села Стопчатів, що на Івано-Франківщині, занепокоєна тим, що відбувається з трьома маленькими сусідськими дітьми.

2728
14.09.2019

Письменниця Ірена Карпа відвідала фестиваль Meridian Czernowitz, який відбувався у Чернівцях впродовж 5-8 вересня. 

4241
13.09.2019

Тіна вбралася у напівпрозору ажурну сукню з глибоким декольте до пупка і зі шлейфом.

4219 1