агенція новин

Віктор Анушкевичус: «Потрібно з повагою ставитись до громади, яка делегувала тобі владу»

 

 

Про найбільші здобутки міської влади за останнє десятиліття, кадрову політику й оновлену команду, відгомін війни на Сході в нашому місті, виборчі провокації та критику, громадські ініціативи та майбутню міську раду в розмові з чинним міським головою Івано-Франківська.

 

– Пройшла Революція Гідності. Люди хочуть бачити зміни. Якими вони мають бути зміни по-франківськи?

– В першу чергу – відкритість і доступність влади. Це має стати пріоритетом. Ті питання, які є в компетенції органів місцевого самоврядування, повинні вирішуватись швидко і без проблем. Чиновники, які не будуть цього розуміти, не мають права працювати. Ми спільно повинні побороти корупцію. Перші кроки вже зроблені. П'ять років у місті працює Центр надання адміністративних послуг, який спростив життя і ведення бізнесу для мешканців міста. Це реальний крок у боротьбі з корупцією.

Багато над чим ще треба працювати, але, в першу чергу, потрібно любити людей і з повагою ставитись до громади, яка делегувала тобі владу. Все інше – послідовна робота.

 

– Якими є найбільші здобутки міста? Чим ви як діючий міський голова особисто пишається найбільше?

– Це обов'язкові уроки плавання в реконструйованих басейнах. В результаті жодна дитина за останні роки не втопилась. Я не втомлююсь про це говорити, адже людське життя – найцінніше, що в нас є. Колосальні зрушення в медицині міста – достатньо зайти в міську лікарню по вулиці Мазепи. Вже збудовано чотири нові дитячі садочки, а ще два будуються. Серйозні досягнення в реконструкції доріг та дворів міста. Місто є одним із лідерів по Україні за оцінками різноманітних експертних організацій. Чисельність населення міста постійно збільшується, а це вагомий показник.

Ми на першому місці за інвестиційною привабливістю. На одного жителя міста припадає $2071 іноземних інвестицій, а це удвічі більше, ніж в середньому по Україні. За темпами будівництва вже багато років поступаємося лише Києву. У нас найвищий показник щодо малого і середнього бізнесу. Люди вкладають кошти в місто, тому що довіряють і вважають Івано-Франківськ найкомфортнішим містом для проживання і ведення бізнесу.

 

– Чи поставила війна на сході України нові проблеми перед містом? Як вони вирішуються, і що нас чекає далі?

– Для мене ця проблема особливо болюча. З початку військових подій на Донбасі я не стояв осторонь, старався допомогти, зробити все, що було в моїх силах. Влітку минулого року особисто двічі їздив із допомогою в м. Щастя та Амвросіївку, де перебували наші хлопці. Постійно співпрацюю з волонтерськими організаціями і з бійцями особисто. Щодня до 12 години двері мого кабінету відкриті для учасників АТО та їхніх сімей. В цей непростий час місто зобов'язане опікуватися своїми мешканцями, які зі зброєю в руках захищали і продовжують захищати незалежність нашої держави. Ми підтримуємо родини загиблих, допомагаємо пораненим бійцям у лікуванні та реабілітації. Відділкову лікарню, яку нещодавно нам передала Укрзалізниця, перепрофілюємо на реабілітаційний центр для воїнів та ветеранів АТО. Звичайно, для цього потрібні кошти і час.

 

– Конфлікт між міською радою і міським головою тривав усі ці роки. Як вам вдавалося стримувати ситуацію? Який прогноз на майбутнє?

– Було непросто. Далося це ціною неймовірних зусиль, нервів, здоров'я. Але я дипломат! Тож вміння переконувати і здоровий глузд перемагали.

Щодо майбутнього, то кількість депутатів у наступному скликанні зменшиться із 60 до 42. Вважаю це позитивом і переконаний, що з допомогою мешканців міста буду мати фракцію однодумців у міській раді. Новообрана рада має працювати конструктивно, і протистояння нам не потрібні, бо вони забирають час і заважають оперативно вирішувати питання громади. Пора зрозуміти, що нам нічого ділити, крім відповідальності перед мешканцями!

– «Кадри вирішують все» – чи можна підтвердити цей вислів на прикладі міської влади, яку ви очолюєте вже понад дев’ять років?!

– Безумовно, один у полі не воїн. Кадрова політика є важливою складовою успішного керівництва. У виконавчому комітеті оновлення кадрів проходить постійно. Радує те, що у владу охоче йдуть молоді люди. Тільки за підсумками проекту «Молодь і влада» ми прийняли на роботу 33 молодих людей, які свого часу ставали найкращими серед стажерів проекту. Саме поєднання молодого ентузіазму та енергії з досвідом старшого покоління працівників дає чудовий результат.

Окрім того, Революція Гідності на своїй хвилі винесла дуже багато нових перспективних людей, які мають цікаві погляди і здатні на нестандартні рішення. Вони також повинні так чи інакше йти у владу, зокрема в оновлений склад міської ради Івано-Франківська. Я в цьому твердо переконаний.

 

– В місті за останні роки активізувалася робота громадських організацій, громадські та приватні ініціативи ростуть, як гриби після дощу. Вони докучають, контролюють чи більше допомагають?

– Наше місто завжди вирізнялося своїм активним громадським середовищем, яке, безумовно, впливає на життя громади. Я надзвичайно радий такій громадській активності. Івано-Франківськ є лідером в питанні формування громадянського суспільства. Особливо хочу подякувати всім волонтерськими організаціям, які титанічною самовідданою працею допомагають нашим бійцям боронити Україну. Ці люди показали, як можна швидко й ефективно працювати на користь громади. Взагалі, вважаю, що поки кожен мешканець міста не зрозуміє, що і від його особистої активної позиції залежить якість життя в місті, змінити щось на краще дуже важко. Адже не тільки від влади залежить чистота наших дворів та під'їздів…

 

– Як оцінюєте хід передвиборчої кампанії? Не боїтеся провокацій?

– Виборча кампанія проходить досить толерантно. Але, як завжди, бруду вистачає. Мене попередили, що можливі провокації і замовні сюжети на центральних каналах, спрямовані проти мене особисто або проти міста загалом. Обурює, коли окремі кандидати в гонитві за рейтингами псують імідж Івано-Франківська, принижують його мешканців і висвітлюють міське життя тільки в негативних кольорах.

В цивілізованих країнах у владі будь-якого рівня немає місця політикам, які ганьблять країну, свій край, своє місто. Та й хіба воно колись було їхнім?! Чи потрібні нам такі заслані козачки?

 

– Формування іміджу міста, на вашу думку, – це питання більше влади чи громади?

– Імідж міста – це спільна робота громади, влади і міського голови. Кожен вносить свою частку. Я дякую нашим письменникам за Станіславський феномен, ковалям – за Фестиваль ковальського мистецтва, багатьом іншим активістам – за ідеї, які ми разом втілили в життя. Це і фестиваль виноградарів, «Свято хліба», «Довбуш-фест» та багато інших заходів, які ввійшли в життя міста і формують його імідж.

Дякую нашим спортсменам, науковцям, підприємцям, тобто всій громаді міста, завдяки роботі якої воно позитивно сприймається не тільки в Україні, але й за її межами. Всі ми разом і кожен із нас в окремих випадках формуємо імідж нашого міста. А роль влади – допомагати цим ініціативним людям.

Згадалося 16 грудня 2013 року. Після мого виступу на Майдані в Києві підходили іванофранківці і дякували за те, що я першим серед міських голів обласних центрів не побоявся відкрито і жорстко виступити проти банди Януковича. Це також укріпило імідж Івано-Франківська як міста патріотів.

 

– Івано-Франківськ останнім часом називають містом храмів. Як ви оцінюєте цей факт?

– В нашому місті за останні роки дійсно збудовано, та й зараз будується, багато храмів. Не бачу в цьому нічого поганого, адже Івано-Франківськ – місто віруючих людей, і церква посіла в ньому достойне місце.

Невипадково собор УГКЦ проводився саме у нас. Під час проведення собору разом з делегатами із 57 країн світу ми освятили пам'ятник Митрополиту Андрею Шептицькому. Для мене є принциповим сприяння розвитку наших українських церков, адже вважаю, що родина, школа, церква, влада – це ті інституції, від яких залежить, якими виростуть наші діти і внуки.

 

– Як ви з позиції діючого міського голови оцінюєте роботу народного депутата від Івано-Франківська Олександра Шевченка?

– Жодної законодавчої ініціативи для користі міста він не запропонував, жодної копійки до міського бюджету додатково не залучив. За півтора року депутатства він не побував на жодній сесії міської ради і не відвідав жодного публічного заходу в Івано-Франківську. Я його не бачив поруч з громадою міста ні під час релігійних та державних свят, ні на похоронах наших героїв. Мабуть, для нього це не важливо.

Натомість постійно чую від Олександра Шевченка критику у свій бік і порожні обіцянки.

– Зовнішня реклама та агітаційні палатки заполонили наше місто. Як ви ставитесь до цього ?

– Моя виборча кампанія скромна. Не вважаю за доцільну у такий тяжкий для країни час витрачати шалені кошти на рекламу. А те, що читаю з біл-бордів про контрактну армію, автомобільне мито, тарифи, – це питання президента, уряду та Верховної Ради, а не органів місцевого самоврядування. Такі обіцянки – простий популізм. Що стосується безкоштовної медицини, то безкоштовний сир є лише у мишоловці. Щоб вкладати ще більше коштів у медицину, потрібно їх звідкись взяти, а отже, зменшити фінансування інших галузей – освіти, спорту, культури, комуналки тощо.

 

– Як боротися з популізмом?

Дуже просто – не голосувати за популістів. Маю надію, що виборці розберуться і відрізнять зерно від полови, навіть якщо вона запакована в блискучий передвиборчий папірець.

 

– І все ж чому ви вирішили йти на третій термін?

– По-перше, я маю величезний управлінський досвід і знаю всю проблематику міста. Мені вдається говорити однією мовою з представниками різних галузей і на основі цього вибудовувати стратегію роботи. Думаю, що ніхто не сумнівається і в моєму патріотизмі, я ніколи не «сидів в окопі». Завжди був з громадою, зокрема під час Революції Гідності на майданах Івано-Франківська і Києва. Попри те, що на сході йде війна і в багатьох регіонах ситуація нестабільна, місто живе, розвивається і має перспективу на майбутнє. І найголовніше, я не один, зі мною на вибори йде потужна команда, у складі якої досвідчені професіонали та молоді креативні люди. Тому прошу всіх, хто буде голосувати за мене, підтримати мою команду до міської ради. В бюлетені ми під № 12.

 

Розмовляв Олег Станіславський

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


18.10.2015 367 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

925
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

499
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

4925 2
09.09.2019

Напередодні матчу у Вільнюс «висадився» величезний десант українських вболівальників, який фактично «залив» столицю Литви синьо-жовтим кольором.

839 2
09.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1415
08.09.2019
Олена Британська

Як зародилась ідея, про що говоритимуть та чому проведення форуму важливе не лише для Калуша, а для західної України Фіртка розпитала у одного з ініціаторів та організаторів його проведення.

1756 2

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

326

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

1794 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

582 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2226
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

190
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

827
25.08.2019

НАСА розслідує заяву про те, що астронавтка Енн Макклейн отримала доступ з Міжнародної космічної станції до банківського рахунку своєї колишньої лесбійської партнерки.

607
30.08.2019

У паломницькому центрі села Старуня при парафії св. Апостолів Петра і Павла відбулися нічні чування.

587
29.08.2019

Калуське єврейське кладовище продовжує бути цікавим об'єктом для наукових досліджень.них епох.

1399
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

793
15.09.2019

Громада села Стопчатів, що на Івано-Франківщині, занепокоєна тим, що відбувається з трьома маленькими сусідськими дітьми.

2455
14.09.2019

Письменниця Ірена Карпа відвідала фестиваль Meridian Czernowitz, який відбувався у Чернівцях впродовж 5-8 вересня. 

3597
13.09.2019

Тіна вбралася у напівпрозору ажурну сукню з глибоким декольте до пупка і зі шлейфом.

4078 1
12.09.2019

Як видно з відео, лише вчасна реакція водія дозволила уникнути наїзду на пішохода, що могло мати надзвичайно тяжкі наслідки.

3377