агенція новин

Що треба знати українцям про працевлаштування у Канаді

 

 

Канаду вважають одним з найбільш популярних напрямків для трудової міграції в світі. Крім того, у цій країні сформувалася дуже сильна українська діаспора, що істотно зменшує кількість проблем з адаптацією, пише hyser.

Щороку сотні тисяч людей з різних країн світу намагаються потрапити в Канаду і отримати посвідку на проживання, а в перспективі - канадське громадянство.

Канадська економіка розвивається за рахунок вдалого географічного розташування країни біля США, багатих запасів природних ресурсів, великій території, виходу відразу до трьох океанів і багатьох інших факторів. Це сприяло тому, що рівень життя в країні став одним з найвищих у світі.

Українці можуть реально розраховувати на роботу в Канаді, тим більше, що в країні діє безліч імміграційних програм. Але разом з тим далеко не завжди іноземці можуть претендувати на робочі місця. Перш за все шанс на працевлаштування мають люди, професія яких належить до списку дефіцитних. Як правило, Канада відкриває свій ринок праці для іноземних фахівців тільки в тому випадку, якщо на вакансію не відгукнуться місцеві жителі.

Поговорімо більш детально про особливості працевлаштування в Канаді, доступні вакансії, зарплати і способи пошуку роботи.

Особливості працевлаштування в Канаді

Усі фото: hyser

Перш за все, варто відзначити, що на канадському ринку праці спостерігається жорстка конкуренція, як з місцевими жителями, так і з представниками інших країн. Примітно, що в Канаді тільки 30% громадян є етнічними канадцями. Приблизно 20% - це вихідці з Англії, 15,5% - з Франції, 14,4% - з Шотландії, 13,8% - з Ірландії, 4,5% - з Німеччини.

Станом на початок 2017 року чисельність населення Канади становила 35,4 млн осіб. Безробіття в країні знаходиться на рівні близько 7%.

Як і інші розвинені країни, Канада в першу чергу зацікавлена ​​в працевлаштуванні власних громадян. Тому, перед тим як спробувати знайти роботу в Канаді, слід уважно вивчити місцевий ринок праці і зрозуміти вимоги до іноземних співробітників.

Перш за все, іноземцю потрібно знайти канадського роботодавця, який погодиться взяти його на роботу. Для цього необхідно оформити трудовому мігранту спеціальний дозвіл на роботу і пройти інші бюрократичні процедури.

Пошук роботи варто починати з великих і економічно розвинених міст - Ванкувера, Монреаля і Торонто. Тут низький рівень безробіття і велика кількість вакансій.

Дуже велику роль відіграє знання англійської мови . У деяких регіонах, наприклад в провінції Квебек, необхідно знати французьку. Працевлаштуватися в Канаді без знання хоча б однієї з цих мов дуже складно.

Погоджуйтеся тільки на офіційне працевлаштування. Незважаючи на те, що для нелегальної роботи часто навіть не потрібно знання мови, це величезний ризик для трудового мігранта. Вас можуть просто депортувати з країни, заборонивши в'їжджати на її територію.

Об'єктивно оціните свою кваліфікацію і навички. У Канаді котируються тільки досвідчені фахівці. Важливу роль відіграє також освіту. Великою перевагою буде наявність диплома канадського, американського чи британського вузу.

У Канаді існують спеціальні програми для іноземців, охочих тут працевлаштуватися. Це, мабуть, найлегший і найдоступніший спосіб працевлаштування в країні.

Найпопулярнішими є такі програми, як:

Canadian Experience Class

Federal Skilled Trades

Federal Skilled Worker

Для отримання роботи в Канаді необхідно виконати декілька формальних вимог. Наприклад, потрібно буде довести свою готовність виїхати з країни після завершення терміну дії дозволу на роботу.

Щоб отримати дозвіл на роботу, необхідно надати довідку про відсутність судимості, медичну довідку, а також довести, що у вас є достатня кількість коштів для проживання в Канаді на перших порах.

Якщо у влади виникнуть додаткові питання і вимоги до претендента, необхідно бути готовими до надання додаткових документів.

Відзначимо, що представникам деяких професій не потрібно отримувати дозвіл на роботу в Канаді. У цей список входять:

  • бізнесмени;
  • журналісти і репортери;
  • художники;
  • професійні спортсмени і тренери;
  • дипломатичні працівники;
  • релігійні діячі;
  • організатори міжнародних заходів в Канаді;
  • військовослужбовці інших держав.

Більш детальну інформацію про вимоги до претендентів та умови імміграції в Канаду ви можете знайти на офіційному урядовому порталі -  cic.gc.ca .

Актуальні вакансії і рівень оплати праці

Канадський ринок праці відрізняється диверсифікацією, а робоча сила - високим рівнем кваліфікації. Більшість жителів працює в сфері послуг - 70%. У промисловості зайнято 29% канадців, ще 1,6% працюють в аграрній галузі. У іноземців є шанс на працевлаштування в будівельній, транспортній, туристичній, аграрній галузях. Також можна знайти роботу в банківській секторі, торгівлі та сфері охорони здоров'я.

Середня зарплата в Канаді становить приблизно 3,8 тисяч доларів на місяць. В країні існує мінімальна зарплату, рівень якої в залежності від регіону коливається від 10,75 до 13 канадських доларів за годину.

Українцям є сенс шукати роботу серед дефіцитних професій. До таких на канадському ринку праці належать інженери-нафтовики, технічні фахівці, фінансові та банківські аналітики і медпрацівники.

Також вихідці з СНД можуть розраховувати на роботу зварювальником, каменярем, бетонщиком, покрівельником і водієм-далекобійником. Ще один поширений варіант - тимчасове працевлаштування в аграрній галузі. Також шанс працевлаштуватися є у соціальних працівників та представників некваліфікованих професій.

Чоловіки можуть влаштуватися охоронцем, барменом або кухарем. Жінки - знайти роботу доглядальницями, офіціантками, продавщицями, прибиральницями, покоївками, швачками або домробітницями. Представники обох статей мають можливість сезонного працевлаштування для збору фруктів і овочів. У перерахованих сферах платять 1,5-2 тисяч доларів на місяць.

Де шукати роботу в Канаді

Зараз існує багато способів знайти роботу за кордоном. Зазвичай найефективніший результат приносить одночасний пошук роботи за допомогою різних каналів. Велике значення має регіон, ситуація на ринку праці, ваша професія, знання мов, досвід і т.д.

Перед тим як шукати роботу в Канаді, слід переконатися, що ваша кваліфікація відповідає місцевим вимогам. Зробити це можна на порталі cicic.ca . Також зверніть увагу на те, що деякі професії в Канаді регулюється, а це означає, що вам доведеться отримувати спеціальну ліцензію.

Часто українці знаходять роботу в Канаді завдяки особистим зв'язкам і знайомствам. Як ми вже говорили, в країні проживає значна українська діаспора. Для початку варто поспілкуватися з канадськими іммігрантами і людьми, у яких є досвід роботи в місцевих компаніях.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


08.10.2017 324 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...
17.03.2018
Ростислав Ковтун

Перемогу в шоу «Громада на мільйон» виборола прикарпатська громада - Печеніжинська ОТГ. Фіртка поспілкувалася із головою ОТГ та головний ідейником участі в проекті Ігорем Довіраком.

838
16.03.2018

До Вашої уваги підсумки одинадцятого в цьому році тижня від історика, блогера, нашого експерта Мирослава Кошика. У випуску говоримо про Росію, Надію Савченко та комуністичні традиції в Івано-Франківську.

927
16.03.2018
Олександр Шевченко

Днями на Комітеті з питань бюджету Верховної Ради України намагались «просунути» питання розподілу дотацій АПК. Так, це саме ті 4 млрд. грн. державних дотацій сільгоспвиробникам...

538
15.03.2018

Формальним приводом до спілкування з головним тренером БК Говерла Павлом Піскарьовим стали плани команди на плей-оф.

282
12.03.2018
Тарас Прохасько

Оскільки кожен простір є простором ще й тому, що має сполучення з іншим простором, має вхід, вихід, дірку, канал, через які відбуваються перетікання просторів...

504
12.03.2018
Дмитро Рясний

Боротьба за шахти Олександра Януковича набирає обертів. На активи претендують люди енергетичного міністра Ігоря Насалика та команда наближеного до президента нардепа Ігоря Кононенка.

790

Останнім часом мені щось часто доводиться блудити між епохами й імперіями. От і цього разу, повертаючись з південно-східної окраїни цісарства - з Карпат, я потрапив на залізничний двірець.

120

Цікаве питання було поставлене Олегом Головенським саме в визначенні духу чи його феноменології. Звісно, простіше розмірковувати в контексті, а от в аспектах постнауки й міждисциплінарних моментах є питання. Якщо б це питання досліджував Кант чи Дельоз -

79

Його не стало, і прогресивний світ ридма заридав. Ще з місяць будуть жалісливі жаби плавати соцмеражами і розбрискувати цитатки про "темну матерію", "темну енергію", "гравітацію", оплакувати віртуальні частинки субтильного Стіві. Порядна, засмартована ін

264

Колись я визначив для себе роль Дельоза саме в створенні концепції «подія—явище», потім звісно, окреслив важливість Цілого з комбінацій малого, форм з деталей, імен та дієслова.. але завжди було бажання все прищепити до умовного єдиного

444
20.03.2018

Дивну морську істоту знайшли мертвою на березі острову Сент-Сімон, що в штаті Джорджія. Загадкову знахідку вже порівняли з Лохнеським чудовиськом. На мертву істоту натрапив американець Джефф Воррен під час відпочинку з сином в Уольф-Айлендському запов

81
15.03.2018

У деяких містах планети НЛО бачать особливо часто, зокрема в американському Бостоні. Історія спостережень за непізнаним тут налічує кілька століть. І ось недавно ще один випадок - в Бостоні зафільмували відео з НЛО. Американські автомобілісти рухалися по

412
05.03.2018

Дивні літаючі об'єкти з'явилися в небі Америки. Вони випадково потрапили прямо в прямий ефір американського телебачення. Інтернет вибухнув обговореннями про те, що ж це таке було. Загадкові кадри виклали на Youtube. На відео чітко видно, як безліч сяючих

746
24.02.2018

Батьки мусять ставитися до своєї дитини як до людини, тобто дати їй відчути, що вона людина.

1377
17.02.2018

У проповіді під час ранішньої Святої Меси в каплиці ватиканської резиденції «Дім Святої Марти» у п’ятницю, 16 лютого 2017 р., Святіший Отець перестеріг перед небезпекою вдаваного посту, що супроводжується погорджуванням іншими людь

1621 0
20.03.2018

Одного разу селянином був врятований відлюдник даос, який тонув у глибокій річці. У відповідь на цей хоробрий вчинок даос вирішив віддячити селянинові. Він привів його в свою печеру, дістав зі схованки три чарівні речі і поклав їх перед селянином, сказав

91
19.03.2018

Мешканець Івано-Франківська придбав в торговому центрі "Метро" рибу з "сюрпризом".

3688
17.03.2018

Сьогодні, 16 березня, в Івано-Франківську у маршрутки №28 відлетіло заднє колесо. У салоні великогабаритного автобуса "МАН" знаходилися пасажири, але, на щастя, ніхто не постраждав, повідомляє кореспондент Фіртки. У маршрутному таксі під час руху задню

1932
16.03.2018

Відома франківчанка, актриса Ірма Вітовська стала “Жінкою України 2018” в галузі “Культура”.

855
16.03.2018

Вчора, 14 березня до Івано-Франківська зі своїм проектом JuniorZ завітав відомий український шоумен Олександр Педан. Про це інформує кореспондент Фіртки. Після всіх офіціозів Олександр Педан відвідав один із відпочинкових закладів міста, де повеселив ві

785