агенція новин

Ольга Мельникова: Активність франківської молоді зростає і ми можемо покладати на неї великі надії

 

/data/blog/112080/1e108942d1a717a2918081eb933fd8cf.jpg

 

Молоді роки сповнені життєдайною силою та енергією. Це час, який закарбовує найяскравіші моменти та спогади. Час, який надихає на появу нових ідей та перспектив, тому дуже важливо правильно скерувати молодь для того, щоб вона розвивалася у потрібному напрямку, щоб могла оцінити та визначити пріоритети у житті, щоб майбутнє країни було здоровим та свідомим.

 

Про те, чим займається івано-франківська молодь та як міська рада сприяє її розвитку, нам розповіла головний  спеціаліст відділу молодіжної політики, Департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради Ольга Мельникова.

 

-Як працює та чим займається конкретно відділ молодіжної політики?

-У відділі молодіжної політики ми сприяємо реалізації різних проектів, завдань для молоді і такими основними пріоритетами є патріотичне виховання, підтримка творчої та обдарованої молоді, організація дозвілля. Активно співпрацюємо та допомагаємо молодіжним громадським організаціям міста щодо формування здорового способу життя та профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі.  

 

-Яким чином міська рада сприяє розвитку івано-франківської молоді?

-Щороку ми проводимо конкурс проектів, на який виділяються кошти відповідно до програми «Молодь Прикарпаття 2016-2020» – це наша цільова програма молоді міста Івано-Франківська,  яка затверджена рішенням сесії міської ради і, наприклад, цього року було профінансовано 26 проектів молодіжних громадських організацій за різними напрямками, які подали 19 громадських організацій. 

Також при відділі молодіжної політики у нас є молодіжна громадська рада. Цього року відбулося 4 засідання цієї ради, де були розглянуті питання профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, проведення загальноміських акцій та заходів, працевлаштування молоді, також відзначення найактивніших лідерів молодіжних громадських організацій міста до Дня молоді.

Є сталі програми, які відбуваються щороку. Хочу відзначити захід, який відбувається в січні, присвячений пам'яті молодих борців за волю, полеглих у бою під Крутами. В рамках проведення відбується молодіжна хода та панахида за участю і представників влади, духовенства і молодіжних громадських організацій, студентської та учнівської молоді. До Дня героїв Небесної сотні цього року відбулася акція на Вічевому майдані «Герої не вмирають».

 Дуже важливою є програма, яка з кожним роком набирає все більших обертів, вона вже існує більше двадцяти років під назвою «Чорний ліс». На першому етапі школи міста пишуть нам реферати і за рішенням комісії переходять до наступного етапу. «Чорний ліс» відбувається в семиденний термін на базі села Козина Тисменицького району, де беруть участь близько 9 загальноосвітніх шкіл і команда, яка виграє, представляє місто на обласній програмі.

Відповідно до указу президента про стратегію національно-патріотичного виховання, переважає військова тематика і цього року ми проводили стрільбу з малокаліберної зброї, розбирання та збирання зброї, змагання зі страйкболу.

Нещодавно відзначили уже 20-ту річницю нашого івано-франківського клубу КВН і щороку у нас відбуваються чвертьфінальні, півфінальні та фінальні ігри серед команд студентського чемпіонату «Кавалєрка».

Разом з продюсерським центром “Foster” провели 12 благодійних концертів в рамках соціального проекту «Україна – це я».

До Дня міста уже багаторічним є фестиваль «Весільні візерунки», де молоді пари, які тільки одружуються, проходять великим весільним рушником, на якому їх вітає міський голова.

З метою профорієнтації та зайнятості молоді у нас цього року буде вперше реалізований в місті, раніше був лише в області, проведений громадською організацією «Віолла», проект «Обери професію правильно». Школи відвідають представниками різних професій і поділяться власним досвідом. Ми хочемо донести наскільки важливою є профорієнтація, тому що знайти місце в житті – це дуже складно і ми всебічно цьому сприяємо.

Традиційним також є фестиваль релігійного змісту «Вгору серця».

З метою формування здорового способу життя та профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі Департамент всебічно підтримує програми, заходи та акції,  серед яких щорічні «Спартакіада героїв Крут» та «Велопарад дівчат». Зараз готуємося до кольорового бігу. Тобто все, що ми можемо, стараємося зробити, підтримати, проте проблема з фінансуванням таки існує. Коли немає коштів, то хоча б організаційними моментами допомагаємо молоді і даємо можливість себе проявити.

Завжди проводимо заходи до святкування Дня Незалежності і цьогоріч хочемо розгорнути найбільший у світі прапор України та встановити новий рекорд.

До Дня Прапора плануємо зробити великий флешмоб. Таким чином нагадуємо мешканцям міста, що таке свято є, і разом з активістами молодіжних громадських організацій зав’язуємо стрічки на руки перехожих.

 

-Як можете оцінити участь молоді в таких проектах? Чи є вона досить активною?

-За моїми спостереженнями багаторічної роботи у молодіжній політиці можу сказати, що останнім часом молоді люди почали дуже активно вступати в молодіжні громадські організації. Є навіть задум провести квест для студентів та учнів загальноосвітніх шкіл, щоб вони могли ознайомитися з діяльністю громадських організацій, які є рушійною силою у суспільстві, і вибрати одну з таких для себе.

 

-Яким чином інформуєте молодь про планування подібних заходів та проектів?

-Зазвичай, інформуємо за допомогою соціальних мереж, де є сторінка Департаменту молодіжної політики та спорту, розміщуємо анонс на офіційному сайті Івано-Франківська і, безсумнівно, користуємося афішами, за сприянням міського голови поширюємо їх по місту.

 

-Скажіть, за власними спостереженнями можливо, чим цікавиться молодь ХХІ століття, до прикладу в межах міста?

-Наприклад, за останні два роки  простежується зацікавлення молоді здебільшого патріотичною тематикою. Зважаючи на складну ситуацію в країні, розкажу про один випадок з власного життя, який мене вразив. У програмі «Чорний ліс» є конкурс під назвою «Пластика лісу», коли з підручних матеріалів природи  діти повинні створити певні композиції та презентувати їх. І не було жодної роботи не на патріотичну тему, конкретніше, не на тему війни. Тобто, як правило, це величезні картини, де зліва зображення квітучої України, з ляльками-мотанками, а справа зображена трава з хрестом та патронами. Тому бачимо, що зараз молодь прагне робити те, що може підняти дух та патріотичне виховання.

 

-Ви можете заперечити думки про те, що молодь вже не та, яка була колись, що вона нічим корисним не займається?

-Заперечую повністю, тому що молоді люди постійно звертаються з різними пропозиціями, пишуть листи щодо проведення заходів, щоб посприяти якимось мінімальними організаційними моментами. І настільки багато запропонованих проектів, що часом не встигаємо їх опрацювати.

Ще одним цікавим напрямком є міжнародне співробітництво. Міський локальний комітет «AІЕСЕК» запрошує до нас студентів з інших країн, і коли вони приїжджають на Західну Україну, отримують море вражень.

Так само громадська організація «Осмомисли» проводить проект, який ми теж підтримуємо, «Схід і Захід разом», щоб не втратити зв’язок, який у нас є. Показуємо, що можливо десь у пресі, на українському телебаченні хочуть нас посварити, але ми запрошуємо активістів зі Сходу, щоб вони вже коли повернуться додому донесли на рівні свого населеного пункту, що насправді на Західній Україні готові до обміну досвідом з молоддю в першу чергу.

 

-Серед перелічених Ви згадували питання працевлаштування  молоді, яке є одним з найпроблемніших, мабуть. Яким чином відділ молодіжної політики його вирішує?

-Раніше  була хороша програма «Молодь і влада», де студенти ознайомлювалися з роботою департаментів та управлінь міської ради і в подальшому мали можливість працевлаштуватися, але з цим справді дуже важко, тому це питання бере на себе Центр зайнятості та проводить стосовно цього різні акції. Молодіжний центр праці також  проводив «Ярмарок вакансій». А ми займаємося більше профорієнтацією, тому що працевлаштуватися – це одне, а набагато важливіше визначитися ким ти хочеш бути.

 

-Які із згаданих проектів та заходів відбудуться найближчим часом?

-Проектів є багато. Один з таких відбудеться 16-17 липня авто-мотопробіг. Також 23 липня в селі Осмолода Рожнятівського району запрацює табір «Діти міста». Безліч заходів заплановано на серпень: народний фестиваль «Територія незалежності», який відбудеться 22-24 серпня, заходи з нагоди святкування Дня Прапора (23 серпня). 23 липня о 18 годині відбудеться «Кольоровий забіг» навколо озера. За подібними заходами потрібно стежити на сайті міста та на сторінці Департаменту.

 

Оскільки активність молодих людей та їх участь у молодіжних громадських організаціях зростає, можемо покладати на них великі надії і сподівання, та бути певними, що майбутнє у добрих руках.

 

Стажер-журналіст ТРК РАІ  - Тетяна Мельник

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


25.07.2016 656 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

15.08.2019
Марія Лутчин

"Ми взяли потужний темп, люди до цього звикли і вимагають більшого, збавляти вже не можна".

1997
14.08.2019
Лілія Горковенко

Про сучасний стан, перспективи функціонування, співпрацю з правоохоронними органами та владою розмірковує Володимир Данів – керівник Івано-Франківського обласного громадського формування.

1648
13.08.2019
Люся Грибик

Івано-Франківськ за останні роки став відомим завдяки проведенню декількох міжнародних фестивалів. Одним з них є Крайка.

1192
12.08.2019
Лілія Горковенко

Як і обіцяли, після офіційного призначення ми поспілкувалися з головою Івано-Франківської обласної державної адміністрації Денисом Шмигалем.

5762
09.08.2019
Олена Британська

Франківці Андрій Сав’юк та Віктор Новожилов декілька років тому стали співвласниками локальної мануфактури «Kaffee Kultur». Вони обсмажують у Франківську кавові зерна та постачають у кав’ярні і ресторани міста.

868
08.08.2019

Ще у березні 2017 року мешканці та гості обласного центру завдяки ПриватБанку отримали можливість за допомогою смартфону оплачувати проїзд у тролейбусах, зісканувавши спеціальний QR-код.

453

Знаєте, коли звучить ім‘я Квентіна Тарантіно, то кожен хто знає цю людину одразу цікавиться причиною озвучення такого слова.

280

Все в мозку. Центр курування оргазмами просто в нашій голові. Іноді мене можуть збуджувати найнесподіваніші речі.

175

Допоки не почнемо замітати – їх наче і нема…

991

Наше ставлення до поточних подій залежить від точки зору. Східні філософи казали про бачення з мишачої нори...

1886
12.08.2019

З огляду на розвиток науки, піраміди тримають таємниці під піском і не дають дослідникам розкрити всі секрети історії.

343
08.08.2019

Крихітні безхребетні, які вважаються найживучішими істотами на Землі, були на борту ізраїльського місяцехода "Берешит".

405
31.07.2019

Незвичайна гостя завітала нещодавно до одного з помешкань у селі Угринові коло обласного центру Прикарпаття. Пані Ірина, як і її чоловік Євген, – художники, тож у тій кімнаті на другому поверсі, де тимчасово ніхто не живе, вона сушить свої готові

32250 1
12.08.2019

Капелан Івано-Франківського клінічного центру паліативної допомоги Ярослав Рохман номінований на медичну відзнаку України "Орден Святого Пантелеймона".

804
10.08.2019

Усі ми живемо у світі із шаленим темпом ритму, ретельним плануванням, напруженими робочими графіками.

619
24.07.2019

Старий та молодий ченці мандрували. Шлях їх перетинала ріка, яка через дощі сильно розлилась.

865
16.08.2019

Популярна українська співачка Тіна Кароль потішила своїх шанувальників спокусливим чорно-білим знімком.

24917 1
15.08.2019

Через раптову негоду на Прикарпатті у місті Косів під час сильного дощу випав град розміром у горіх.

2871
15.08.2019

Муніципальна варта Івано-Франківська склала список майже з 50 адрес, де розташовані наливайки та гральні автомати. Про це у мережі повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка. "Цей список разів з 10 надсилали до прокуратури та фіскальної сл

5707
13.08.2019

В сім'ї відомого прикарпатського стронґмена Назара Павліва поповнення.

4498