агенція новин

Невигадані історії патрульної поліції Івано-Франківська

 

 

Ніхто не стане заперечувати, що, мабуть, єдиною вдалою реформою в Україні є створення патрульної поліції. В минуле відійшли часи, коли поліція годинами їхала на термінові виклики, а працівників поліції важко було зустріти на вулицях міста. І що би не говорили про відсутність досвіду роботи у молодих патрульних –патрульна поліція діє.

 

Як і все нове, патрульні у гарних формах, на новеньких машинах, спочатку викликали значний інтерес у городян – хотіли з ними сфотографуватися. Згодом, особливо коли прийшлося платити штрафи за порушення правил дорожнього руху, з’явилися перші незадоволені. Ще б пак! Дотепер паркувалися де хотіли, а тут якісь «діти» вимагають дотримуватись правил, попереджують і штрафують! Тому викликає захоплення витримка патрульних під час їх спілкування із порушниками.

За рік роботи івано-франківської патрульної поліції надійшло понад 70 тисяч викликів. Зараз на лінію 102 щодень надходить до 900-1000 викликів, які фіксуються і на кожен потрібно реагувати. Деякі питання можна з’ясувати по телефону, але на більшість викликів має виїхати екіпаж патрульної поліції.


 ...Надавали першу   долікарську допомогу
Якщо спочатку, бувало, люди телефонували у поліцію з цікавості, то тепер кількість таких випадків зменшилася. Можна вважати, що за рік роботи довіра до патрульних зросла. Працівники патрульної поліції вдячні городянам за важливі повідомлення про п’яних водіїв, підозрілих осіб, у яких згодом вилучають викрутки, відмички, наркотичні речовини.
У патрульну поліцію можна телефонувати й тоді, коли на вулиці лежить невідома особа, незалежно від того хвора вона чи в нетверезому стані. Адже до п’яних «швидка допомога» приїздить неохоче. Але коли виклик зробили патрульні, має приїхати обов’язково. Крім того, патрульні самі можуть надати першу допомогу. Прес-секретар патрульної поліції  Івано-Франківська згадує випадок, який стався цієї зими. На вул. Матейки мужчина впав, ударився до бордюру, розсік брову й не міг підвестися. Патрульні зателефонували на 103, але так як вільних бригад швидка допомога не мала, то довелося самим обробити рану, заклеїти пластирем брову, знайти ноші і віднести постраждалого у пункт обігріву у міській лікарні.


…Відновлювали справедливість
Бувають неправдиві виклики, коли за допомогою поліції не зовсім чесні громадяни прагнуть вирішити свої проблеми. Наприклад, одна громадянка, скориставшись послугою таксі, коли довелося платити за проїзд, заявила водію, що  при собі не має грошей та принесе їх з дому. А для гарантії віддала водію свій мобільний телефон. Проте платити жінка не хотіла, вирішила схитрити. Вона зателефонувала у поліцію і повідомила, що таксист її пограбував і відібрав у неї телефон. Патрульні поспілкувалися з водієм, зрозуміли ситуацію і склали на хитру пані протокол за завідомо неправдивий виклик патрульної поліції.


…Знають своїх «симпатиків»
Є такі мешканці міста, голос яких впізнають у черговій частині поліції – настільки часто вони телефонують. Наприклад, на вул. Короля Данила живе «активіст», який часто телефонує на 102, щоб повідомити, наприклад, що по телевізору показують повій чи просить передати в СБУ інформацію про воєнні дії, які побачив у телепередачах. Але притягнути до відповідальності його не так легко, адже на зворотній дзвінок він не відповідає і дверей помешкання не відчиняє.
Телефонують люди, які страждають психічними розладами. Так, наприклад, телефонувала старша самотня жінка, яка має підтверджені психічні розлади, просила термінової допомоги. Коли екіпаж приїхав, то жінка попросила патрульних вигнати змій, які начебто знаходяться в її квартирі. Довелося йти на хитрість. Патрульні переконали хвору, що мають спеціальний лазер, який винищує гадюк. Старенька повірила і заспокоїлася.
Їдучи на такі виклики, патрульні можуть не встигнути до тих, хто справді потребує допомоги!


Про водіїв-гумористів
Часто буває, що, підвипивши, водій забуває, де залишив автомобіль, і вважає, що його вкрали. Але найбільше веселять патрульних п’яні водії, які стараються всіляко уникнути відповідальності – вдають приступи епілепсії, придумують найрізноманітніші історії. Один водій, щоб його не покарали,  повідомив, що мчить до жінки в пологовий будинок. Коли ж поліція у той самий день через три години знову зупинила цього водія, то він повідомив вже іншу новину – помирає теща.
Інколи водії, натякаючи на свої «високі» знайомства, погрожують патрульним, що звільнять їх з роботи. Такі заяви сприймаються з усмішкою, адже за рік роботи патрульної поліції стало зрозуміло, що «рішати питання» не вийде, відповідальності уникнути неможливо. Жодне «круте» посвідчення на патрульних не подіє.


Небезпечні випадки
Але більшість викликів – серйозні, інколи – небезпечні. Наприклад, зателефонував мешканець  і повідомив про конфлікт із сином. Приїхали патрульні. Проте син заявника, перебуваючи в нетверезому стані, пригрозив: якщо патрульні переступлять поріг кімнати, то він бритвою поріже собі вени. Коли патрульні спробували зайти в кімнату, хлопець таки почав наносити порізи бритвою по вені на руці. Викликали швидку допомогу, але хлопець не підпускав до себе лікарів. Кожен наступний поріз міг стати для юнака фатальним. В якийсь момент хлопець спробував викинутися з відкритого вікна – квартира знаходилася на третьому поверсі. В останню мить патрульним вдалося схопити хлопця за ноги…
Бували випадки, коли порушники з ножем кидалися на патрульних. В небезпечній ситуації опинилися патрульні, коли на вул. Січових стрільців юнак агресивно зреагував на слушне зауваження працівника поліції, витягнув розкладний ножик і спробував ним поранити патрульного. Зловмисника вдалося знешкодити. Як виявилося, він вже неодноразово вчиняв хуліганські дії в стані алкогольного сп’яніння.
Проблема злочинності, на думку Миколи Гурака, полягає в алкогольній чи наркотичній залежності окремих людей. Часто злочинці, які здійснюють грабежі і розбої, таким чином шукають гроші на наркотичні речовини.
Наше місто не є кримінальним чи небезпечним, але обережним треба бути завжди. А патрульні завжди готові навіть ціною свого життя рятувати громадян.

 

Найоригінальніші дзвінки на «102», або Як патрульні знешкоджували секту невидимок

Виклики, часом, бувають дуже дивні. Прес-секретар патрульної поліції Івано-Франківська  Микола Гурак навіть зібрав колекцію таких телефонних дзвінків:
— Заявниця повідомляє, що сьогодні о 16.12 вона відправила листа до Києва і, на її думку, працівники пошти її листа не відправили. Заявниця хоче, щоб працівники поліції проконтролювали даний факт. Час отримання завдання – 02 год. 56 хвилин ночі.
— Скарга: адміністратор туалету не видає чеки.
— Заявниця повідомляє, що вона є агентом Кремля.
— Повідомлено, що біля приміщення пошти ходить особа без постійного місця проживання.
— Заявник повідомив, що в газеті «Галичина» (випуск №20) надруковано оголошення із обманним мотивом. Там написано, що зателефонувавши за номером 0800500****, можна гарантовано отримати приз. Заявник подзвонив, а приз не отримав.
— Заявниця повідомила про те, що свого кота, який захворів, відвезла до ветлікаря. Після прийому у ветлікаря здоров'я кота погіршилося.
— Заявниця повідомляє, що в небі літає невідомий об'єкт (дрон).
— Заявник скаржиться на умови праці, в яких працює як водій тролейбуса.
— Надійшло повідомлення від працівниці бібліотеки про те, що до них в туалет зайшов невідомий громадянин та не хоче звідти виходити.
— Невідомий автомобіль включає у бік будинку заявниці світло, яке випалює очі та обпікає тіло. Заявниця не може заснути.
— Заявник просить, щоб працівники поліції час від часу перевіряли новий навісний замок до підвалу.
— У соцмережі невідомі особи зламали сторінку дочки заявниці. Просить приїзду екіпажу поліції для написання заяви.
— Секта невидимок захопила квартиру заявника і проводить там релігійний ритуал.
— На вулиці Коновальця персонал кафе передчасно забрав чашку зі стола заявника.
— Повідомлення: суддя міського суду викрала 44 аркуші досудових матеріалів.
— Невідомі особи пошкодили замок до підвального приміщення заявника та щось викрали.
— Повідомляють про те, що у магазин зайшла невідома жінка, від якої неприємно пахне й вона укладається спати.
— Заявниця повідомляє, що у Південно-Африканській Республіці в її знайомого (громадянина Америки) у таксі вкрали телефон, документи та гроші. Також громадянин США у ПАР потребує допомоги лікаря.
— Заявниця просить приїзду екіпажу поліції для надання доказів (мух невідомого походження), яких постійно залишають невідомі особи. З метою запобігання витоку інформації, детальніше  заявниця розповість після прибуття поліції.
— Заявник повідомляє, що у 2013 році його отруїла ФСБ і просить відправити  його на лікування до Ізраїлю.
І це лише частина викликів. І на всі треба реагувати, толерантно та ввічливо…
Отже, якщо патрульних звинувачують, що їх немає, коли вони потрібні, то знайте, що копи в цей час можуть шукати секту невидимок, – підсумовує Микола Гурак.

 

Наталя ХРАБАТИН, ЗК

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


19.05.2017 Наталя ХРАБАТИН 1203 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

11.07.2019

Зіновія Андрійовича у Надвірній знають багато років. Номер його мобільного — ніколи не був для мешканців загадкою, а двері його кабінету може вільно відчинити.

258
11.07.2019
Наталія Кушніренко

Андрій Іванчук - кандидат до Верховної Ради України по 88 виборчому округу, який охоплює Коломийський і Городенківський райони. Самовисуванець, 46 років.

360 1
10.07.2019

Володимир Зеленський назвав ймовірного очільника Івано-Франківської ОДА. Цю посаду може отримати чинний директор Бурштинської ТЕС Денис Шмигаль.

5455 1
10.07.2019

Говоримо з Оксаною Савчук про депутатську діяльність, нову якість політики і навіщо у парламенті представник від Франківська.

363
09.07.2019
Марія Лутчин

«Паттерн» – український кінотрилер з драматичним і динамічним сюжетом. Тут і гламур, і бійки, і погоні, і вбивство, і невидимі впливи таємних режисерів, і любов, яка перемагає.

981
08.07.2019

Він йде від партії «Слуга народу» у Верховну Раду від Калуського, Рогатинського та Галицького районів.

1472

Наше ставлення до поточних подій залежить від точки зору. Східні філософи казали про бачення з мишачої нори...

942

Ця публікація - практикум на тему "що робити".

1777 1

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

1152

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

1277
28.06.2019

У США група сенаторів і заступник голови комітету Сенату з розвідки провели секретні слухання.

821
20.06.2019

Перед катастрофою в Чорнобилі робочі атомної електростанції нібито помітили в небі над містом містичне створіння.

1265 2
19.06.2019

Президент США Дональд Трамп засумнівався в існуванні невпізнаних літаючих об'єктів (НЛО) усупереч заявам американських пілотів про літальні апарати невідомої приналежності.

647
12.07.2019

На парафії святих Апостолів Петра і Павла у селі Старуня Богородчанського району відсвяткували храмове свято.

694
04.07.2019

У храм Святих Кирила і Методія у Крихівцях привезуть мощі Святого Апостола Юди Тадея для привселюдного вшанування.

704
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

1596 1
15.07.2019

Фіртка повідомляла, що у квітні минулого року міністр інфраструктури України Володимир Омелян вніс у Кабмін подання про звільнення з посади голови Укртрансбезпеки Михайла Ноняка.

7390
14.07.2019

Пресслужба Тіни Кароль спростовує інформацію про виступ співачки в агітаційному концерті у Бахмуті.

1306
14.07.2019

Вчора поховали загиблих дітей. Похорон відбувся в селі Мала-Тур'я. Відео похорону дітей виклали у мережу на Ютуб-каналі АвтоМайдан.

4214
11.07.2019

За словами комунальників, вони будуть чистити резервуари для води.

3911