агенція новин

Моя маленька консервація—від 2004 до 2013

 

Події. Які сталися 9 років тому для мене особливі. І не тому, що хтось прийшов до влади, не тому, що відбулися вибори (вкотре), а я тому, що там я відчула себе і відчула людей. Як би не гучно не звучало. Це була жінка із сіамським котом на руках і в шалику, це був грубий дядько у військовій формі, які роздавав згрубілими руками гречку в наметовому містечку, це був Славко Вакарчук, який на той час носив ще червону шапку і по ній його впізнавали у натовпі, це зрештою була моя мама, яка відчувала історію, ту саму, про яку їй так давно забороняли говорити. Тепер було до кого промовляти!

Добре пам’ятаю, що в нашій родині ми обговорювали чи йти на Майдан, наскільки ми там можемо бути потрібні. І ми пішли. З того часу змінилося все—оточення, сприйняття світу і своєї країни, це була перша серйозна консервація в моєму житті. Поясню чому консервація. В свої 14 я тоді чітко вирішила, що не дам цій події стертися в моєму серці, пам’яті. Я тоді не впізнавала українців, це ж ті самі люди, з якими я жила 14 років, але вони були інакші, оновлені.

Ми завжди стояли ближче до Будинку профспілок і це виявився дуже цікавий пункт спостереження, бо саме з цієї точки музиканти, політики, підіймалися на сцену і я бачила їхні обличчя. Вже тоді в ті секунди мікровиразів можна було зрозуміти, що далі. Хто рветься перший на сцену, але змушений пропустити даму, як співачка Руслана тоді бігала у помаранчевому светрі, а її чоловік переживав, що вона застудиться, як жінка і яскраво помаранчевої іграшкою ведмедя завжди майоріла., мов орієнтир всередині площі. І це лишиться законсервованим. Бо ми тоді нікому не зрадили і нас ніхто не зрадив. А все, що звемо «розчаруванням», хіба це не розчарування в собі? Що недостатньо контролювали, що боялись, що лінувались, що не були критичними і дружними? Це наша історія, ми її творили і творимо, тому нам виправляти помилки і нам ставати мудрішими.

Бернард Шоу колись сказав цікаву фразу : «Узагалі говорячи, влада не псує людей, зате дурні, коли вони у владі, псують владу». Власне, тут три крапки.

В ті дні я здавала академконцерт в музичній школі, але частина наших занять перетворювалося у хронічку новин з Майдану, я і досі не розумію. Як мені вдалося відіграти три великі твори напам’ять на фортепіано і досі загадка.

Я пригадую, як ми ставили із мамою відеомагнітофон( ще тоді касетний) на запис і йшли на цілий день на Майдан, а він собі записував-записував. Ці касети і досі є в мене, усі ці прямі включення з  5 каналу, ролики, музика.

Ми тоді не боялись. Підтвердженням тому став ще один випадок. Коли в один з днів хода рушила до Адміністрації на Банкову, повідомили про загрозу того, що можуть стріляти. Пригадую, як стояла біля танка, дивилася на обличчя молодих хлопців, на кілька років старших за себе і не вірила, що вони можуть вистрілити. Отак просто, дивлячись в очі. Видно якийсь жах промайнув в моїх очах і відчувся ( тоді взагалі всі відчуття та імпульси були загострені) і сивочолий чоловік, який стояв поруч і тримав великого прапора раптом вигукнув: «Вони не стрілятимуть, міліція з народом!», а потім постукав мені по плечу і додав: «Правда, мала?» Мені стало спокійно. Я не боялася бути собою і здається не боялася будь-якого розвитку подій.

Один з плакатів, який був у наметовому містечку тоді мені особливо запам’ятався «Українці роблять євроремонт держави», тільки зараз я розумію. Якими пророчими є ці слова. До неймовірності! Наразі я живу у Львові, довчаюся тут на магістратурі, вчора ми організували акцію на підтримку київського Євромайдану тут, з 12 перших людей це все розрослося у десятки, сьогодні вже тисячі студентів , молодих людей висловили своє невдоволення . Київ так само, як і у 2004 стає точкою відліку.

Може нам нарешті слід провести наш євроремонт??

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


23.11.2013 Катя Гладка 620 0
17.09.2019

Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

224
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

1086
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

578
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

5245 2
09.09.2019

Напередодні матчу у Вільнюс «висадився» величезний десант українських вболівальників, який фактично «залив» столицю Литви синьо-жовтим кольором.

966 2
09.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1501

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

368

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

1939 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

633 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2325
17.09.2019

Кілька днів тому у невеличкому селі Вітрова Балка, що знаходиться у Полтавській області, сільські мешканці зафільмували НЛО.

88
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

242
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

902
16.09.2019

Впродовж 14 та 15 вересня до Монастиря Успіння Матері Божої на традиційну прощу у різний спосіб прибули тисячі вірян з Прикарпаття, інших областей.

568
30.08.2019

У паломницькому центрі села Старуня при парафії св. Апостолів Петра і Павла відбулися нічні чування.

631
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

839
17.09.2019

Молодший син застрелив старшого на очах у батьків та своєї дружини, зробивши шість пострілів у груди.

1230
15.09.2019

Громада села Стопчатів, що на Івано-Франківщині, занепокоєна тим, що відбувається з трьома маленькими сусідськими дітьми.

2728
14.09.2019

Письменниця Ірена Карпа відвідала фестиваль Meridian Czernowitz, який відбувався у Чернівцях впродовж 5-8 вересня. 

4241
13.09.2019

Тіна вбралася у напівпрозору ажурну сукню з глибоким декольте до пупка і зі шлейфом.

4219 1