агенція новин

Кейс "Промприлад": потенціал ревіталізації промзони Івано-Франківська

 

/data/blog/113671/bf9981dc94070806a030005a775a23f1.jpg

 

Враховуючи радянський промисловий та ментальний спадок, українське суспільство все гостріше постає перед потребою інновативного та раціонального використання (пост-)промислових територій, які втратили свою економічну роль.
 

Івано-Франківськ не є винятком з цієї тенденції. За даними чинних генпланів під промислові зони у місті виділено близько 15% відсотків територій, більшість з яких не використовує свій потенціал.

 


 

 

Івано-Франківськ, як і багато інших українських міст, постає перед актуальним викликом недостатньо якісного комунікаційного простору для зростаючих місцевих громад. Великий потенціал самозайнятості та розвитку малого та середнього бізнесу в регіоні також використовується лише обмежено: маючи на старті відносно високу готовність до підприємництва, локальні мешканці часто не можуть перевести її в реальні та ефективні дії через брак базових знань та компетенцій.
Усвідомлюючи цей потенціал та проблематику, знаючи приклади світових та українських практик, які демонструють значний економічний та соціальний ефект від ревіталізації промислових об'єктів у платформи креативних економік, "Тепле Місто", "Інша Освіта", "Garage Gang" та "CANactions" об’єдналися заради створення нового формату освітньої та креативної платформи на базі заводу “Промприлад”. 
Перевтілення "Проприладу" розглядається на частині території заводу - це 4 корпуси на розі вулиць Мельника і Сахарова. На даний момент ведуться дослідження території та потенціалу створення креативного кластеру. Тому також можливо, що ідея буде втілена на іншій постпромисловій локації.

 

 

“Промприлад” може стати новим форматом освітньої платформи, який об’єднуватиме культурні, освітні та практичні бізнес елементи. Він покликаний стати каталізатором швидкого прориву в усіх охоплених сферах для виводу регіону з несприятливими передумовами у динамічний розвиток у світовому контексті. Така освітня платформа дозволятиме людям та організаціям швидко отримувати та апробувати якісний практичний досвід у різних сферах, формуючи та розвиваючи важливі компетенції та загальну організаційну спроможність.  
“Промприлад” - це цілісна та стала екосистема, яка органічно вписується у район / місто / регіон / країну, сприяє глибоким трансформаціям у суспільстві та має великий потенціал стати упішним прототипом для інших територій зі схожими передумовами. 

 

 

Проект “Промприладу” не є відірваним від контексту. Своєрідним трампліном для цього проекту став успішний досвід Urban Space 100, який показав, що ефективна консолідація зусиль громади, бізнесу і суб’єктів громадянського суспільства дає реальний синергетичний результат зі сталою економічною моделлю та значним соціальним ефектом для громади.
Ключовою частиною підготовчої роботи до проекту ревіталізації став хакатон щодо загальної концепції об’єкту. Протягом двох днів група з 25 різнофахових професіоналів опрацювала можливі варіанти сценаріїв програмного наповнення для “Промприладу”. Вся робота була викладена у буклеті, згідно з яким сформувалася попередня візія проекту.
Важливою передумовою для успішності проекту є партнерство чотирьох сильних інституцій: БО “Тепле Місто”, ГО “Інша Освіта”, "Garage Gang", "CANactions". Сумарні історії успіху цих партнерів та синергія їх компетенцій, переконаність партнерів у цьому амбітному проекті та відданність його візії, готовність інвестувати в нього власні ресурси є ознакою потенціалу та сили притяжіння проекту.

 

 

На сьогодні зроблено попередній аналіз. Він полягав у формулювання візії, цілей та загальної концепції проекту та виокремлення перших сенсовних партнерів, якими є платформа "Тепле Місто", "Інша Освіта", "Garage Gang", "CANactions".

Надалі будуть проведені ґрунтовні дослідження об'єкту в контекті міста та архітектурний план території.

Щодо масштаного економічного та соціального дослідження регіону, то ведуться переговори з американцієї агенцією SRI International, які є спеціалістами у такого роду аналізі. Архітектурне бюро "Zotov&Co" готове розробити архітектурний робочий проект заводу.

Тепле місто

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


15.08.2016 639 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

22.08.2019
Марія Лутчин

21 січня 1990 року національний стяг на риштуванні ратуші підняв рухівець, оператор ОТБ «Галичина» Тарас Майстришин.

399
20.08.2019
Марія Лутчин

Ми звернулися до емігрантів з Прикарпаття різного віку, статі та соціального статусу з питанням, що має змінитися в Україні, щоб вони повернулися на Батьківщину?

2207
15.08.2019
Марія Лутчин

"Ми взяли потужний темп, люди до цього звикли і вимагають більшого, збавляти вже не можна".

2345
14.08.2019
Лілія Горковенко

Про сучасний стан, перспективи функціонування, співпрацю з правоохоронними органами та владою розмірковує Володимир Данів – керівник Івано-Франківського обласного громадського формування.

1893 2
13.08.2019
Люся Грибик

Івано-Франківськ за останні роки став відомим завдяки проведенню декількох міжнародних фестивалів. Одним з них є Крайка.

1895 1
12.08.2019
Лілія Горковенко

Як і обіцяли, після офіційного призначення ми поспілкувалися з головою Івано-Франківської обласної державної адміністрації Денисом Шмигалем.

6140

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

699

Моя любов до селян абстрактна. Я люблю їх за те, що жодне селянське повстання не призвело до створення держави, до створення апарату насилля.

116

Знаєте, коли звучить ім‘я Квентіна Тарантіно, то кожен хто знає цю людину одразу цікавиться причиною озвучення такого слова.

455

Все в мозку. Центр курування оргазмами просто в нашій голові. Іноді мене можуть збуджувати найнесподіваніші речі.

499
20.08.2019

"Мисливець за інопланетянами" Скот Ворінг стверджує, що на фотографії, яку зробив марсохід NASA, зображено жінку, чоловіка і дитину.

174
12.08.2019

З огляду на розвиток науки, піраміди тримають таємниці під піском і не дають дослідникам розкрити всі секрети історії.

484
08.08.2019

Крихітні безхребетні, які вважаються найживучішими істотами на Землі, були на борту ізраїльського місяцехода "Берешит".

528
12.08.2019

Капелан Івано-Франківського клінічного центру паліативної допомоги Ярослав Рохман номінований на медичну відзнаку України "Орден Святого Пантелеймона".

923
10.08.2019

Усі ми живемо у світі із шаленим темпом ритму, ретельним плануванням, напруженими робочими графіками.

843
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

131
21.08.2019

Виступ українського льотчика публіка супроводжувала гучними оплесками.

1784 1
21.08.2019

Українська співачка Тіна Кароль, яка зняла у США новий кліп, дала ще один привід говорити про себе.

11296 1
20.08.2019

Український співак Арсен Мірзоян разом із зірковою дружиною та дітьми вирушив на відпочинок до Карпат.

1728
20.08.2019

У присутності двох свідків керманич пройшов огляд на стан сп’яніння. Результат тесту виявився позитивним - 5.00 проміле алкоголю.

2292