агенція новин

Галасливі і пробивні: ТОП-5 найактивніших депутатів Івано-Франківської облради

 

/data/blog/117535/4b35eab6bc90236eb1ce74ab95f1bb44.jpg

 

Бодай раз на місяць вони збираються у сесійній залі та вирішують доленосні питання свого краю. Місцевий парламентаризм тримається сьогодні на 84 обранцях обласної ради. Проте не всі депутати відвідують сесійні засідання. Крім того, робота обранця від народу передбачає ще й інші види діяльності. Це в першу чергу активна робота у виборчому окрузі чи допомога у вирішенні важливих питань громади як окремо взятого населеного пункту, так і області в цілому.Приналежність до тієї чи іншої політичної сили не звільняє депутата від виконання своїх обов’язків, котрі на їхні плечі поклали мешканці краю.

 

Сьогодні пропонуємо читачам рейтинг найактивніших обранців обласного рівня. Відразу зауважимо, що цей перелік можна вважати дещо суб’єктивним, але народні обранці, котрі вносять свої пропозиції та активно їх захищають, мають певні преференції перед тими, хто просто присутній і голосує або взагалі ігнорує роботу обласної ради.Отож, на перше місце сьогоднішнього топу потрапляє головний лікар Солотвинської лікарні, голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я Манолій Піцуряк.

 

За свою депутатську діяльність він не дає спокою ані голові обласної ради, ані своїм колегам. Він знає і розуміє проблеми не лише свого виборчого округу, але і ратує за вирішення проблем у медичній галузі, котра для нього дуже дорога. Під час засідання обласної ради 23 вересня Олександр Сич чи не найбільше був змушений казати фразу «увімкніть мікрофон депутата Піцуряка».

 

У залі вже навіть лунав сміх, мовляв, взагалі не вимикати його мікрофона, оскільки депутат мав свої зауваження, запитання і пропозиції ледь не до кожного рішення ради. Своєю роботою Манолій Васильович заслужив і довіру серед однопартійців, адже на парламентських виборах у 2012 році він ішов кандидатом до парламенту від ВО «Свобода». Тоді Манолію Піцуряку не вистачило всього 2,5 тисячі голосів. Він поступився лише Юрію Дерев’янку.

 

Серед депутатів-активістів можна сміливо відзначити єдину жінку у нашому топі – депутата від партії «Воля» Ольгу Галабалу. Уже з початку роботи у обласній раді пані Ольга завдяки своїй активності змогла потрапити у крісло заступника голови обласної ради.

 

Єдина мотивація, котра керує депутаткою, – бачити конкретні зміни. «Для мене дуже важливим є результат, і все те, про що ми говорили і думали після Революції гідності, щоби усе це втілювати у життя. На мою думку, ефективно можна втілювати це в області, де немає родинних стосунків, де ніхто ні про що не просить, – зізнається Ольга Галабала. – Ми докладаємо багато зусиль, щоби зрушити питання, що стосуються збереження лісів, Карпат, річок, а отже – вирішити питання з незаконним вивезенням піщано-гравійної суміші. Мене цікавить блок питань, які стосуються користування надрами. Область нафто-газоносна, ми даємо більше двох мільярдів гривень у державний бюджет, а в той же час тут громади живуть бідно».

 

Із серпня пані Ольга увійшла у депутатську комісію з питань місцевого самоврядування.Одним із лідерів-активістів депутати називають і депутата від «Самопомочі» Святослава Никоровича. Він кинувся у вир депутатської роботи із головою. Зараз користується статусом наймолодшого обласного обранця. Але впевнено відстоює потреби своїх виборців. Член постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин. Впертість та наполегливість цього депутата не дає шансів маніпулювати ним і використовувати з метою отримання додаткового голосу. Сам Святослав активно штурмує владні кабінети своїми депутатськими запитами. Варто звернути увагу, що це не просто папірці, а реальні питання, котрі отримують вирішення «зверху».Депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Олександр Левицький, як і Ольга Галабала, – стріляний горобець в кабінетах обласної ради. Сьогодні він потрапляє на четверту сходинку нашого рейтингу. Теперішній заступник міського голови Івано-Франківська за попередньої каденції перебував на посаді заступника голови обласної ради. Він став популярним серед мистецьких кіл деякими своїми різкими висловлюваннями і отримав прізвисько «чоловіка Божого». Це не заважає зараз Олександрові Михайловичу бути активним депутатом та брати участь у обговоренні різних питань та рішень, котрі приймаються у стінах представницького органу влади. Олександр Левицький – заступник голови комісії з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого та середнього бізнесу.Наш рейтинг депутатів розпочався і завершується представниками однієї політичної сили. Активістів у «Свободі» не бракує. Доволі часто можна було бачити біля мікрофона, а при новій системі почути з місця депутатів Василя Поповича чи Сергія Адамовича. Тому не випадково цей тандем «свободівців» потрапляє сьогодні у наш рейтинг на п’яту позицію.

 

21 січня 2014 року вони з'явилися на позачерговій сесії обласної ради у помаранчевих касках. Нагадаємо, під час Революції гідності саме Василь Попович був керівником Штабу національного спротиву в обласному центрі. Зараз Василь Попович має можливість активно долучитися до бюджетного процесу, адже є членом постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків. Під час засідань у сесійній залі, на жаль, поведінка цього депутата деколи не найкраща. Він дозволяє собі вигукувати з місця та вплутуватися у словесні дебати із іншими своїми колегами. Щоправда, частина його зауважень мають підтримку серед обранців ради, бо є насправді слушними. Донедавна депутат Попович очолював обласну організацію ВО «Свобода».За сприяння та з доброї руки пана Адамовича в Івано-Франківську реалізовується багато проектів. На хвилі Революції гідності він встиг побувати і на керівній посаді – заступником голови облдержадміністрації. Проте чи не більшу користь для громади області Сергій Васильович приносить саме своєю громадською діяльністю.

 

Його «Поступовий гурт франківців» не дає місцевій владі спочивати на лаврах. Ці ентузіасти-однодумці дбають про збереження історичного минулого. А депутатські запити Сергія Адамовича отримують позитивні рішення і стримують руйнівні кроки в обласному центрі. Зважаючи на історичну освіту і викладацьку роботу в університеті, пан Адамович і в обласній раді напрямок для себе обрав відповідний. Він заступник голови постійної депутатської комісії з питань гуманітарної політики та свободи слова.Володимир БОДАК, Західний кур'єр

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

22.08.2019
Марія Лутчин

21 січня 1990 року національний стяг на риштуванні ратуші підняв рухівець, оператор ОТБ «Галичина» Тарас Майстришин.

318
20.08.2019
Марія Лутчин

Ми звернулися до емігрантів з Прикарпаття різного віку, статі та соціального статусу з питанням, що має змінитися в Україні, щоб вони повернулися на Батьківщину?

2193
15.08.2019
Марія Лутчин

"Ми взяли потужний темп, люди до цього звикли і вимагають більшого, збавляти вже не можна".

2340
14.08.2019
Лілія Горковенко

Про сучасний стан, перспективи функціонування, співпрацю з правоохоронними органами та владою розмірковує Володимир Данів – керівник Івано-Франківського обласного громадського формування.

1891 2
13.08.2019
Люся Грибик

Івано-Франківськ за останні роки став відомим завдяки проведенню декількох міжнародних фестивалів. Одним з них є Крайка.

1884 1
12.08.2019
Лілія Горковенко

Як і обіцяли, після офіційного призначення ми поспілкувалися з головою Івано-Франківської обласної державної адміністрації Денисом Шмигалем.

6138

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

693

Моя любов до селян абстрактна. Я люблю їх за те, що жодне селянське повстання не призвело до створення держави, до створення апарату насилля.

113

Знаєте, коли звучить ім‘я Квентіна Тарантіно, то кожен хто знає цю людину одразу цікавиться причиною озвучення такого слова.

453

Все в мозку. Центр курування оргазмами просто в нашій голові. Іноді мене можуть збуджувати найнесподіваніші речі.

496
20.08.2019

"Мисливець за інопланетянами" Скот Ворінг стверджує, що на фотографії, яку зробив марсохід NASA, зображено жінку, чоловіка і дитину.

171
12.08.2019

З огляду на розвиток науки, піраміди тримають таємниці під піском і не дають дослідникам розкрити всі секрети історії.

481
08.08.2019

Крихітні безхребетні, які вважаються найживучішими істотами на Землі, були на борту ізраїльського місяцехода "Берешит".

525
12.08.2019

Капелан Івано-Франківського клінічного центру паліативної допомоги Ярослав Рохман номінований на медичну відзнаку України "Орден Святого Пантелеймона".

920
10.08.2019

Усі ми живемо у світі із шаленим темпом ритму, ретельним плануванням, напруженими робочими графіками.

841
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

129
21.08.2019

Виступ українського льотчика публіка супроводжувала гучними оплесками.

1774 1
21.08.2019

Українська співачка Тіна Кароль, яка зняла у США новий кліп, дала ще один привід говорити про себе.

11221 1
20.08.2019

Український співак Арсен Мірзоян разом із зірковою дружиною та дітьми вирушив на відпочинок до Карпат.

1717
20.08.2019

У присутності двох свідків керманич пройшов огляд на стан сп’яніння. Результат тесту виявився позитивним - 5.00 проміле алкоголю.

2290