агенція новин

Долю людини визначають зірки?

 

Цим питанням задавався не одне покоління віщунів і містиків. На сьогоднішній день відношення до астрології різне. Далеко не багато представників наукового світу вирішуються розглядати її як науку. У пресі є величезна кількість публікацій, які містять негативне ставлення до астрології і демонструють її абсурдність. Однак при всьому цьому є незаперечні факти достовірних астрологічних прогнозів.

Люди вже не одне сторіччя вірять в астрологічні прогнози і приводять в доказ своєї правоти різні історичні свідчення. Так, наприклад, німецький астролог в 20-х роках XX століття зробив дуже похмурі пророцтва, які пізніше багато хто визнав свого роду передбаченням захоплення влади Гітлером. Провидець Джон Ді в епоху Ренесансу передбачив, що принцеса Єлизавета, заточена у в'язницю, займе англійський престол. Саме завдяки знанню астрології волхви змогли піти за Віфлеємської зіркою. Часом ретельний аналіз астрології призводить до разючих висновків.

То чи можна вважати віру в силу зірок однією з найстаріших істин людства, чи це лише необгрунтоване марновірство?

Прийнято вважати, що астрологія виникла чотири тисячоліття тому там, де жили стародавні шумери - в Месопотамії. При археологічних розкопках там знайшли глиняні та кам'яні дощечки, на яких були написані закони і правила астрології. Частина знахідок зберігається в музеях в самих різних куточках планети. Деякі знайдені тексти розшифрували. Вони свідчать про велике значення, яке древні народи надавали астрології. Найбільш важливі події в державі, такі як будівництво храмів і палаців, призначення духовних осіб і найважливіших державних діячів відбувалися строго у відповідності з правилами та законами астрології.

Згідно з віруваннями стародавніх народів, земне життя протікає по непорушним законам космосу, у миру немає ні початку, ні кінця, він вічно перебуває в циклічному русі. У космосі всі події мають своє відображення на Землі. Усіма земними справами і «годинами світу» керують зоряні божества. Згідно з цим світоглядом, космос передає свої накази на землю за допомогою семи посередників - семи планет, зоряних божеств, сфер впливу, добре відомих у ті часи - Місяця, Сатурна, Сонця, Марса, Юпітера, Венери і Меркурія. Стародавні шумери жили з космосом єдиним диханням. Щодня жерці по розташуванню небесних світил уважно прочитували в «небесній книзі» волю зоряних божеств по відношенню до Землі і її жителям. Жерці використовували для прочитання лише лінійку, візир і циркуль. З їх допомогою обчислювали орбіти семи планет. Відома астрологічна система сформувалася у відповідності з рухами цих планет.

Небо шумери розділили на 12 частин - Сонце і інші планети протягом року перебувають в 12 місцях. Саме на цьому і засноване вчення про знаки Зодіаку. Астрологія шумерів була відома точністю обчислень. Поступово їх високорозвинена культура стала проникати і в інші країни.

Найбільш широке поширення вона набула в таких країнах, як Греція, Єгипет, Індія, Персія і Китай. Вони розвивалися на основі астрологічних знань. Наприклад, особливі державні свята в таких країнах проводилися в серпні, який перебуває під впливом знаку Лева, що вважався небесним символом влади. У листопаді місяці, під знаком Скорпіона, проводилася церемонія жертвоприношень, так як цей знак уособлює смерть. Астрологія як державна релігія в глибокій старовині поширилася по східній Азії і проникла через Тихий океан в Північну і Південну Америку.

У Єгипті близько 2500 р. до н.е. спостерігався новий етап у розвитку астрології. Це були часи розквіту культу Золотого Тельця і ​​Сонця. Геродот писав, що рік у єгиптян складався з 365 днів, кожен з яких був присвячений своєму божеству. При знанні точної дати і часу народження людини, вони давали точні вказівки щодо того, що може чекати цієї людини в житті, який вид діяльності чи ремесло йому найбільше підходить, чи варто йому прийматися за ту чи іншу справу. Повідомлення Геродота, за свідченнями пізніших грецьких авторів, підтверджував Піфагор, який прекрасно знає астрологію. Єгиптяни передбачали долі народів, держав і людей згідно взаємному розташуванню планет у знаках Зодіаку. Основою астрології була непохитна віра в те, що «Бог космосу» керує всім, діючи через планетарних богів - своїх найближчих помічників. Саме під його впливом Зодіак обертається і посилає на Землю її мешканцям промені всіх космічних впливів.

Різні народи по всьому світу намагалися побачити майбутнє, вивчаючи зоряні карти. Китайська школа розробила свою астрологічну традицію - привласнювати ім'я тварини кожному році. Самими ранніми з астрологічних артефактів є складені мудрецями для імператорів зоряні схеми. Стародавнім народом майя, які проживали на території Гватемали і Мексики, був створений складний календар, який вражає своєю точністю. Вони змогли розробити саму досконалу календарну і астрономічну систему, розраховану на 260 днів. Відомо, що календар племені майя володіє хронологічній точністю, проте система пророкувань цього найдавнішого народу представляється набагато більш загадковою. Вони передбачили пришестя на початку XVI століття світлошкірих бородатих чужинців зі Сходу. Після багатьох років, пророцтво збулося. Як і було передбачено, у 1519 році бородаті світлошкірі люди, а саме іспанські конкістадори, вступили на узбережжі Мексики. Що стосується долі сучасного світу, то в календарі майя на цей рахунок є досить лякаючі астрологічні прогнози.

Інтерес до такої давньої науці, як астрологія, сьогодні знову зріс. Гуманітарії, як і природники, займаються астрологією. Особливо ефективно знання астрології застосовують психологи та лікарі, які зацікавлені за допомогою гороскопу уточнювати складні діагнози, а також проводити профілактику захворювань. У всі часи найвидатніші уми людства вивчали астрологію і використовували її можливості. Серед них - Коперник, Птолемей, Аристотель, Цицерон, Кеплер, Галілей, Бекон, Кардан і багато інших. Будучи майстерним астрологом, Гіппократ стверджував, що лікар, який не знає астрологію, не зможе успішно користуватися медичною наукою. Творець аналітичної психології Карл Густав Юнг зізнавався, що бувало чимало випадків, коли він не зміг би встановити правильний діагноз без гороскопу. У сучасному світі, провідні астрологів є, як правило, академіками, докторами різних наук і лауреатами різних премій.

В астрології, як вважали древні, немає ніяких випадковостей. Абсолютно всі події відбуваються в чітких рамках космічних закономірностей. У момент народження людини розташування зірок і планет накладає певний відбиток на його долю, а згодом розвивається, ускладнюється і визначає хід всього його життя. Істинність цих положень підтверджують сучасні дослідження астрологів.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


27.05.2015 603 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

16.07.2019
Люся Грибик

Рік за роком, рік за роком і юна співачка з Івано-Франківська потрапила на велику сцену популярного шоу. 

837
12.07.2019
Марія Лутчин

«Паттерн» – український кінотрилер з драматичним і динамічним сюжетом. Тут і гламур, і бійки, і погоні, і вбивство, і невидимі впливи таємних режисерів, і любов, яка перемагає.

1263
11.07.2019

Зіновія Андрійовича у Надвірній знають багато років. Номер його мобільного — ніколи не був для мешканців загадкою, а двері його кабінету може вільно відчинити.

585
11.07.2019
Наталія Кушніренко

Андрій Іванчук - кандидат до Верховної Ради України по 88 виборчому округу, який охоплює Коломийський і Городенківський райони. Самовисуванець, 46 років.

810 1
10.07.2019

Володимир Зеленський назвав ймовірного очільника Івано-Франківської ОДА. Цю посаду може отримати чинний директор Бурштинської ТЕС Денис Шмигаль.

7896 1
10.07.2019

Говоримо з Оксаною Савчук про депутатську діяльність, нову якість політики і навіщо у парламенті представник від Франківська.

709

Допоки не почнемо замітати – їх наче і нема…

167

Наше ставлення до поточних подій залежить від точки зору. Східні філософи казали про бачення з мишачої нори...

1140

Ця публікація - практикум на тему "що робити".

2055 1

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

1321
28.06.2019

У США група сенаторів і заступник голови комітету Сенату з розвідки провели секретні слухання.

1084
20.06.2019

Перед катастрофою в Чорнобилі робочі атомної електростанції нібито помітили в небі над містом містичне створіння.

1529 2
19.07.2019

У церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії відслужили  подячну Божественну Літургію з нагоди завершення зовнішніх робіт з відновлення храму.

266
12.07.2019

На парафії святих Апостолів Петра і Павла у селі Старуня Богородчанського району відсвяткували храмове свято.

905
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

1828 1
20.07.2019

У суботу, 10 серпня, у храмі св. Івана Хрестителя відбудуться одноденні реколекції, які провадитиме відома католицька монахиня з Індії, яка має дар зцілення.

15490 1
19.07.2019

У п'ятницю, 19 липня, під час патрулювання інспектори виявили авто, припарковане в приміщенні одного з кафе на вулиці Пасічній.

9826
18.07.2019

Тіна Кароль радує фанатів відвертими знімками, залишивши в минулому образ скромниці.

1293
18.07.2019

Фіртка вирішила поцікавитися, наскільки товстим має бути гаманець абітурієнта, щоб сісти на студентську лаву у місцевих ВНЗ.

14343