агенція новин

До нового навчального року готові. Скільки витратила місцева влада на освіту за останні півроку та хто отримав ці гроші. Аналітика “Під контролем”

 

/data/blog/114126/e3673a0808815b12dca08e917f2f0a0b.png

 

Протягом останньої половини року департамент будівництва, ЖКГ, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА витратив, згідно даних офіційного порталу публічних фінансів України Є data, понад 34 мільйони гривень на різні будівельні роботи.

 

Майже половина коштів пішла на ремонт навчальних закладів по всій області. Піврічні витрати департаменту освіти, науки та молодіжної політики склали більше 100 мільйонів гривеь.

 

Згідно даних про здійснення фінансових операцій на сайті публічних фінансів Є data - департамент освіти і науки і молодіжної політики Івано-Франківської ОДА за піврічний термін витратив 111 309 729 грн. Найбільше коштів було витрачено на закупівлю 26 шкільних автобусів - 36,4млн гривень.

 

Станом на 14 серпня - на оздоровлення було витрачено 3 527 930 грн. На грамоти, медалі, кубки та статуетки департаментом за півроку було виділено 109 161 грн. В переважній більшості ці послуги надає ФОП Кутянська Леся Вікторівна. На будівництво, реконструкцію та добудову навчальних закладів Управлінням капітального будівнива ОДА було витрачено, протягом півроку, майже 9 млн грн - 8 992 694 грн.

 

/data/blog/114126/823ac84c387e7223580889c0adf68ab3.jpeg

 

19 серпня представники Всеукраїнського руху проти політичної корупції “Під контолем” в Івано-Франківській області проаналізували, кому належать підприємства, що здійснювали реконструкцію шкіл та дошкільних закладів, їх політичну приналежність та дотичність до корупційних схем.

 

Найбільше робіт здійснило Косівське ПП “ПромбудСервіс-Косів” - за півроку провели реконструкцію 17 об’єктів - шкіл та дитячих садочків по всій Івано-Франківщині. Департамент на рахунок підприємства перерахував 2 690 596 грн. Одним з найбільших об’єктів, які будує фірма - є Лисецький дошкільний навчальний заклад “Сонечко”, на будівництво якого Кабмін виділив 2 мільйони гривень. Фірма існує з 2005 року, за цей час здійснила робіт понад 100 000 грн.

 

У 2013 році, навколо підприємства розгорівся скандал: маючи на той час статутний капітал у 200 грн, “ПромбудСервіс-Косів” виграв тендер у Чернівецької ОДА на реконструкцію Чернівецького обласного перинатального центру. Сума тендеру склала майже 58 млн. грн. На захист підприємства став тодішній голова Чернівецької ОДА Михайло Палієв. Наразі, статутний фонд “Промбудсервіс-Косів” складає 80 000 грн. Окрім того, в даний момент прокуратура Першотравневого району м. Чернівці веде кримінальну справу проти ПП “ПромбудСервіс-Косів”, яке звинувачують у завданні збитків державному бюджету України на суму у понад 35 тис. грн. Наразі прокурор запросив перевірку документів фірми на здійснення робіт та акт прийому-передачі віконних конструкцій між ПП “ПромбудСервіс-Косів” та ПП “Інтекс”. До слова - власником обидвох підприємств є Володимир Тинкалюк.

 

Фірма колишнього голови Івано-Франківської обласної ради Ігора Олійника ТзОВ “Житлобуд-1” отримала за півроку 588 000 грн. за будівництво середньої школи в селі Крилос. Ще 419 тис. отримала від відділу освіти Тисменецької РДА як попередню оплату за реконструкцію Ямницької ЗОШ. Окрім того, Ігор Олійник володіє ще кількома підприємствами: ТзОВ “Житлобуд Сервіс Плюс”, ВАТ “Івано-Франківське спеціалізоване управління механізації будівництва”, ТзОВ “Будівельна Лабораторія” та керує ОСББ “Оберіг”. Ігор Олійник досвідчений політик - 14 років був депутатом міської ради, понад 10 років - депутатом обласної ради. Був помічником депутата Верховної Ради України Миколи Круця.

 

19 об’єктів, які мають відношення до департаменту освіти ОДА, опрацьовувала за останні півроку ФОП Герасимова Марія Михайлівна. Загалом, проводила капітальні ремонти у школах та дитячих садочках. Загалом, з державного бюджету, за останніх 6 місяців, за виконання робіт у школах та дитячих садочках підприємцю було нараховано 1 116 439 грн.

 

Марія Герасимова володіє також ТзОВ “Маг-ІФ”, яке на ремонті закладів освіти за півроку отримало 767 960 грн. з держбюджету. Герасимова є керівником і кінцевим бенефіціаром цього підприємства. На інших об’єктах, з початку року підприємство заробило ще понад півмільйона гривень.

 

Окрім цих підприємств, Герасимова володіє ТзОВ “Гама-ІФ” разом із Олегом Лаврівим. Фірма цікава тим, що має кілька видів економічної діяльності - діяльність у сфері архітектури, водопостачання, будівництва, фармацевтики, косметології і торгівлі. Проти партнера Герасимової по бізнесу відкрито кримінальне провадження місцевою прокуратурою Тисмениці. Його фірму ТОВ “Вінаж” звинувачують у завищенні вартості робіт по укріпленню берега Дністра у с. Придністров’я майже на 100 000 грн.

 

ПП “Алєксбуд” за виконання роботи на чотирьох об’єктах отримало 308 437 грн. Кінцевим бенефіціаром підприємства є Олексій Марковський. На останніх місцевих виборах балотувався до Івано-Франківської обласної ради та Галицької районної ради від політичної партії “Громадянська позиція Анатолія Гриценка”. До органів місцевого самоврядування не потрапив. Керівник ПП “Алєксбуд” на початку 2016 року створила і очолила ПП “Еліта Буд”. Фірма останньої в тендерах участі не приймала, та, з моменту заснування, бюджетні кошти не освоювала.

 

495 625 грн. бюджетних коштів освоїло ТзОв “Ромекс ІФ”. За півроку фірма здійснила капітальний ремонт трьох дитячих садочків на Івано-Франківщині. Керує підприємством Роман Пліхтяк.

 

ТзОВ “Лідер Плюс” за реконструкцію 11 закладів освіти перечислили 1 176 111 грн. Зареєстрована фірма в Тисменецькому районі, в селі Братківці. Серед засновників фірми - три особи: колишній скандальний очільник Тисменецького районного відділу юстиції Олег Черепій, який у 2012 році звинувачувався у розкраданні бюджетних коштів - Черепій, протягом 4-х років затверджував табелі виходу на роботу водію, який, фактично у відділі юстиції не працював.

 

Іншими засновниками фірми є колишній депутат Яблуницької сільської ради Нязарій Поляк та засновник Батківського футбольного клубу “Колос” Роман Татумірак. На останнього, до слова, оформлене ТОВ “Лідер-Плюс”, яке, можливо, є клоном вищезгаданого підприємства.

 

ТзОВ “Лідер Плюс” проходить також по кримінальній справі, пов’язаній із можливим привласненням понад 24-х мільйонів бюджетних коштів.

 

Майже мільйон - 856 126 грн. за півроку отримали від ремонту освітніх закладів ПП “Будагропроект” .Ще понад 150 000 грн з початку року підприємство отримало з держбюджету за будівельні роботи, що не стосуються освітніх закладів.

 

ТзОВ “Кіо Трансбуд” за ремонт школи та дитсадка отримало більше 300 000 грн. Окрім шкіл, підприємство проводило також ремонти доріг та водопостачальних систем. Керує підприємством Іван Кочержак - колишній заступник голови Долинської РДА. З іменем Кочержака пов’язаний скандал навколо рокрадання бюджетних коштів з будівництва фортифікаційних споруд на Сході.

 

ПП “Брати КІП”, яке належить Івану Кочержаку та брату колишнього керівника Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області - Петру Проціву. Наразі справу розслідує Військова прокуратура Західного округу. Також з ПП “Брати КІП” було стягнуто 150 828 грн., 560 000 грн. та 492 900 грн. за борги перед замовниками. Тим не менше, підприємство досить активно здійснює ремонт роботи за бюджетні кошти, бере участь у тендерах.

 

ТзОВ “Рембудкомінвест” виконало дві реконструкції навчальних закладів на 264 400 грн. Загалом підприємство виконує чимало підрядів з ремонту доріг та будівництва. Одним із найбільших об’єктів, які веде фірма цьогоріч - добудова Галицької ЦРЛ, яка коштує 46 000 000 грн. Власниками компанії є два колишні депутати Тисменецької районної ради від ВО “Свобода” - Юрій Шелист та Володимир Яцишин. Разом вони володіють ТзОВ “Карпатська будівельна компанія”.

 

Юрій Шелист, також, володіє ПП “Тегеран”, яке також здійснює будівельні роботи. За останні півроку ПП “Тегеран” здійснило 2 реконструкції навчальних закладів, освоївши 459 000 грн.

 

Михайло Джогола, Христина Зелінська

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

22.08.2019
Марія Лутчин

21 січня 1990 року національний стяг на риштуванні ратуші підняв рухівець, оператор ОТБ «Галичина» Тарас Майстришин.

318
20.08.2019
Марія Лутчин

Ми звернулися до емігрантів з Прикарпаття різного віку, статі та соціального статусу з питанням, що має змінитися в Україні, щоб вони повернулися на Батьківщину?

2193
15.08.2019
Марія Лутчин

"Ми взяли потужний темп, люди до цього звикли і вимагають більшого, збавляти вже не можна".

2340
14.08.2019
Лілія Горковенко

Про сучасний стан, перспективи функціонування, співпрацю з правоохоронними органами та владою розмірковує Володимир Данів – керівник Івано-Франківського обласного громадського формування.

1891 2
13.08.2019
Люся Грибик

Івано-Франківськ за останні роки став відомим завдяки проведенню декількох міжнародних фестивалів. Одним з них є Крайка.

1884 1
12.08.2019
Лілія Горковенко

Як і обіцяли, після офіційного призначення ми поспілкувалися з головою Івано-Франківської обласної державної адміністрації Денисом Шмигалем.

6138

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

693

Моя любов до селян абстрактна. Я люблю їх за те, що жодне селянське повстання не призвело до створення держави, до створення апарату насилля.

113

Знаєте, коли звучить ім‘я Квентіна Тарантіно, то кожен хто знає цю людину одразу цікавиться причиною озвучення такого слова.

453

Все в мозку. Центр курування оргазмами просто в нашій голові. Іноді мене можуть збуджувати найнесподіваніші речі.

496
20.08.2019

"Мисливець за інопланетянами" Скот Ворінг стверджує, що на фотографії, яку зробив марсохід NASA, зображено жінку, чоловіка і дитину.

171
12.08.2019

З огляду на розвиток науки, піраміди тримають таємниці під піском і не дають дослідникам розкрити всі секрети історії.

481
08.08.2019

Крихітні безхребетні, які вважаються найживучішими істотами на Землі, були на борту ізраїльського місяцехода "Берешит".

525
12.08.2019

Капелан Івано-Франківського клінічного центру паліативної допомоги Ярослав Рохман номінований на медичну відзнаку України "Орден Святого Пантелеймона".

920
10.08.2019

Усі ми живемо у світі із шаленим темпом ритму, ретельним плануванням, напруженими робочими графіками.

841
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

129
21.08.2019

Виступ українського льотчика публіка супроводжувала гучними оплесками.

1774 1
21.08.2019

Українська співачка Тіна Кароль, яка зняла у США новий кліп, дала ще один привід говорити про себе.

11221 1
20.08.2019

Український співак Арсен Мірзоян разом із зірковою дружиною та дітьми вирушив на відпочинок до Карпат.

1717
20.08.2019

У присутності двох свідків керманич пройшов огляд на стан сп’яніння. Результат тесту виявився позитивним - 5.00 проміле алкоголю.

2290