агенція новин

Безхатьки та автолюбителі Франківська: депутат Грималюк шукає волонтерів на город

 

 

 

Політик купує квартири по 2800 грн за квадратний метр​. Тут він селить робітників. Троє депутатів, якщо вірити деклараціям, живуть просто неба.

 

Громадський рух ЧЕСНО склав рейтинги автолюбителів, лендлордів та власників найбільшої нерухомості з-поміж місцевих обранців.

 

Як і де живуть депутати-безхатьки?

 

Депутати повинні вказувати все нерухоме майно, яким користуються. Навіть на безоплатній основі. Про це йдеться в Роз’ясненні НАЗК щодо заповнення електронних декларацій. Але не всі політики на це зважають.

Троє депутатів не задекларували жодного метра житлової площі.

 

Депутат від УНП Галина Куницька має лише земельну ділянку в приміському селі Хриплин. У тому самому селі Куницька політик працює директором місцевої школи.

 

"Справа в тому, що я живу в будинку дідуся, власного житла в мене немає. Дідусь з бабусею живуть у літній кухні, через подвір’я, але не є членами сім’ї, яких я вносила в декларацію. Тому не думала, що треба вказувати це житло. Але дякую вам (журналісту Громадського руху ЧЕСНО - авт.) за підказку - наступного року обов’язково внесу, - стверджує Куницька.

 

Керівник фракції УКРОПу в міськраді Володимир Олійник також безхатченко. У депутата є дружина та двоє дітей, проте депутат не задекларував жодного місця проживання.

 

"Ми живемо у батьківській хаті. Вона перейшла у спадщину сестрі, але ми там живемо. Чого не вніс в декларацію? Напевно неправильно зрозумів, як заповнювати, - коментує відсутність житлової площі Олійник.

 

Третім безхатченком стала представниця “Свободи” Маріанна Продан. Депутат разом з дочкою не мають ніякого житла.

 

Я пояснюю: я прописана в мами і квартира на мамі. Тому і не задекларована. Мама є власником. Щоб ви розуміли - я нічого не скрила, я відкрита і всі знають, що я маю, скільки і як. Тому мені скривати нема чого. Ні квартир, ні будинків, ні яхт, ні літаків, повірте, - коментує Продан.

 

Зазначимо, що згідно з Законом України “Про запобігання корупції” декларант зобов’язаний декларувати усе нерухоме майно, яке є у його користуванні. Навіть, якщо воно належить третій особі.

  

"Я консультувалась - мені сказали, що необов’язково вказувати. Тому що попередні, якщо ви піднімете мої паперові декларації, я дійсно вказувала той метраж, який має квартира і адресу. Просто мені сказали, що якщо я є власником - можу не вказувати майно в декларації, - пояснює Продан.

 

Керівник кампанії “Стеж за грошима” Віта Думанська пояснює, що невказання інформації про нерухоме майно може тягнути за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

 

"Якщо вартість майна, яке не вказав декларант сягає від 138 до 344 тисяч гривень - передбачений штраф від 17 до 42,5 тисяч гривень. Якщо вартість майна сягає понад 344,5 тисяч гривень - покаранням може бути штраф від 42,5 до 51 тисяч гривень, громадські роботи чи позбавлення волі на 2 роки, - роз’яснює Думанська.

 

У кого з депутатів більше володінь?

Якщо одні депутати не мають власного житла, то інші можуть мати кілька тисяч квадратних метрів. Так найбільше нерухомості задекларували представники “Об’єднання “Самопоміч” Петро Гречанюк та Іван Пуйда.

 

 

Громадський рух ЧЕСНО уже робив матеріал про нерухомість, якою володіє Петро Гречанюк. Його сім’я володіє 13 об’єктами нерухомості. У 2016 році депутат набув у власність 5 квартир за ціною квадратного метра у 2850 грн. Це попри те, що згідно з наказом Мінрегіонбуду мінімальна вартість квадратного метра житла в Івано-Франківську становить 7643 грн.

 

"Це квартири, які я купив під дахом приміщення, де повністю все треба переробляти. Це квартири, які неповноцінні. Вони навіть висоти не мають 2,70 (метра), вони мають 2,50 а в деяких місцях навіть до двох метрів. Тому і така ціна. Це квартира, яку я придбав, якщо чесно, для того аби в мене був такий резервний фонд для надання житла робочим, які доїжджають, - прокоментував Гречанюк.

 

Окрім того, сім’я депутата володіє будинком, трьома гаражами, домоволодінням, двома нежитловими приміщеннями у Івано-Франківську. Гречанюк є також співвласником готелю.

 

Іван Пуйда володіє нерухомістю у понад 1800 квадратів. Це дві квартири і житловий будинок, які записані на дружину та громадський центр у 1437 квадратних метрів.

 

"Громадський центр - це приміщення “Панорама Plaza”. Я маю у власності половину цього приміщення і це мій основний бізнес, - зазначив Іван Пуйда.

 

Роман Харук зі “Свободи” має 8 об’єктів нерухомості на загальну площу у понад 1100 квадратних метрів. Харук, разом з дружиною є власниками трьох будинків. У 2015 році дружина набула у власність два будинки у Івано-Франківську, за рік до того - у селищі Лісний Хлібичин на Коломийщині. Окрім того у подружжя є дві квартири у Івано-Франківську. У тому ж 2015 році Харук придбав два нежитлових приміщення на суму у понад 4,4 млн грн.

 

"368 квадратних метрів - це кафе “Повидло” і ще підвал такої ж площі. Є ще будинок в Хлібичині, дві квартири в Франківську. Я нічого не боюся, бо я купляю чесно і працюю чесно. Я підприємець і кожного місяця плачу десятки тисяч податку, - коментує Харук.

 

Навіщо депутатам гектари землі?

 

Найбільше землі у міській раді має депутат від ВО “Свобода” Андрій Грималюк. Загальна площа володінь - понад 4,2 га. Щоправда земля належить матері та батьку депутата і знаходиться у селищі Тишківці на Городенківщині.

 

"Це все паї моїх батьків у селі. І там городи. Хто хоче помогти сапати - звертайтеся, - коментує Грималюк. 

 

На другому місці серед лендлордів депутат від БПП Володимир Кушнір. Загальна площа землеволодінь депутата понад 4,1 га. Депутат має 10 земельних ділянок у Івано-Франківську, Тисменецькому та Рогатинському районах.

 

"Земля, яку я задекларував, - це паї і присадибна ділянка в Рогатинському районі. На присадибній ділянці в мене там горіховий сад. Ще два гектари землі - це паї, які, наразі, не обробляються, - зазначає Кушнір в коментарі Громадському руху ЧЕСНО.

 

Депутат Харківської міськради від “Солідарності” Станіслав Косінов теж вирощує горіхи. Він засадив горіховими деревами 10 га землі і планує робити на цьому бізнес. Депутат каже, що для того, аби дерева приносили плоди, має пройти 5-7 років. Його франківський колега Кушнір теж тільки починає вирощувати горіхи:

 

"Сад я посадив минулого року. Дерева мають по 30 сантиметрів у висоту тільки. Посадив сад, щоб земля не заростала бур'янами і ще не думав навіть про якийсь бізнес.

 

Депутат від “Самопомочі” Олекандра Федорук володіє землею площею у майже 2,5 га. Це 9 ділянок у різних районах області - це дві земельні ділянки в приміському селі Вовчинець, дві - у селищі Клузів у Тисменецькому районі, дві у селищі Вишків на Долинщині, ще дві на Снятинщині, одна у Богородчанському районі та в Яремче.

 

Моєю сім'єю у 2007 році була придбана ділянка в Яремчі Спочатку на неї були одні плани, але жорстока хвороба обірвала життя мого чоловіка Павла Івановича Федорука, що призвело до кардинальної зміни попередніх планів щодо цієї ділянки та ряду інших проектів. У даний час вказана ділянка використовується для вирощування лікарських рослин. У цьому році вийшла в світ книга під назвою "Код Федорука" присвячена пам'яті мого чоловіка, - коментуєФедорук.

 

Свободівець Петро Гавриш задекларував 5 земельних ділянок. 2 у Старому Лисці Тисменецького району і 3 у селі Микитинці поряд з Франківськом. Загальна площа землі у власності депутата - понад 1,3 га.

 

Закриває рейтинг лендлордів керівник фракції БПП Петро Шкутяк. Він задекларував 5 земельних ділянок в селі Угринів, поряд з Франківськом. Усі 5 належать дочці депутата Устині.

 

"Цю земля я придбав давно. Придбав її в людей, ніхто її мені не виділяв. Так само давно записав її на дочку. На меншій ділянці в мене зараз будується дім. На решті ділянок город, - пояснює Шкутяк.

 

Між BMW і Ланосом. Які авто обирають депутати?

 

Список депутатів – автолюбителів очолює член БПП «Солідарність» Степан Руднянин. У власності родини депутата 4 авто - три легковики і мікроавтобус.

 

"Я дійсно задекларував 4 автомобіля. Бус Mercedes я використовую для роботи - ним користуються працівники на моєму підприємстві. ВАЗ я колись давно віддав у користування по генеральному дорученню. На BMW їжджу я, а Lexus - це автомобіль моєї дружини, - зазначає Руднянин.

 

Сергій Палійчук, також з БПП, задекларував три авто - як і в Руднянина - BMW X5, Volkswagen Toureg та ВАЗ 21144. Жодне авто не зареєстроване на Палійчуку - двома володіє дружина, а третім, ймовірно, мати депутата - Галина Палійчук.

 

Депутат від ВО “Свобода” Роман Харук має у власності три легковики - позашляховик Hundai Tucson та два Dewoo Lanos. Минулого року Харук був єдиним депутатом Івано-Франківської міськради, хто відмовився надати свою декларацію Громадському руху ЧЕСНО.

 

"Один “Ланос” проданий по довіреності вже років як з декілька. А другий продав у 2017 році. Нещодавно вніс зміни в декларацію, - коментує Харук.

 

Депутат від “Батьківщини” Стефан Магас теж задекларував три автомобілі - Audi 100, Volkswagen Passat та Toyota Land Cruiser Prado.

 

"Фактично в моєму володінні є один автомобіль. Два автомобілі були куплені раніше. Першою була Ауді старенька, я її продав, як і всі продавали тоді, по дорученню. Машини у мене нема давно, але вона, нажаль, числиться за мною. Тут така ситуація. Слідуюча машина - Пасат - і тут така сама історія. Вона ще їздить, я знаю, бо їздить в Івано-Франківській області. Продавши Пасата - розжився Тойотою. На ній і зараз їжджу, - прокоментував Магас.

 

Слід зауважити, що продаж авто за генеральною довіреністю в Україні був досить популярним способом ухиляння від сплати податків для багатьох автомобілістів. Суть полягає в тому, що власник авто юридично передає його в користування іншій людині, а по факту - продає за готівку. Таким чином, при заповненні е-декларацій у 2016 та 2017 роках дуже часто в цих деклараціях трапляються авто, продані вже багато років тому за довіреністю депутатами, які оптимізували податки.

 

Свободівець Андрій Строїч їздить на Ford Fiesta, його дружина на Seat Cordoba.

 

"Один автомобіль використовує дружина. Виключно на свої потреби. Один автомобіль використовую я. І інший автомобіль є більше робочий, який я маю у користуванні. Тобто він для перевезення товарів, - коментує Строїч.

 

Слід зауважити, що третій автомобіль, про який говорить депутат - це Mitsubishi Pajero, власником якого є третя особа, Строїч набув право користування авто у 2016 році.

 

Так, я ним вожу товар в “Чумацький шлях” - продуктовий магазин, - зазначає Строїч.

 

“Свободівець” Строїч задекларував дохід у 15 300 грн. Працює на ФОП Строїч Тетяна Кузьмівна. Дружина у 2016 році задекларувала понад 71 тис. грн.

 

Закриває рейтинг автолюбителів Микола Ковальчук з БПП. У депутата четверо дітей і, можливо, саме тому його вибір впав на мікроавтобус VolksWagen Multivan. Окрім цього авто Ковальчук задекларував ще дві вантажівки Mercedes.

 

"Мультиван вже проданий. Буквально тиждень назад. Ще не вніс суттєві зміни до декларації, бо думав, що треба вносити їх наступного року - в декларації за 2017 рік. Але обов’язково внесу, - коментує Ковальчук.

 

 

Автори:

Віталій Світлик, координатор руху ЧЕСНО в Івано-Франківській області

Михайло Джогола, аналітик кампанії “Стеж за грошима” ЧЕСНО

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


27.06.2017 1149 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

16.07.2019
Люся Грибик

Рік за роком, рік за роком і юна співачка з Івано-Франківська потрапила на велику сцену популярного шоу. 

847
12.07.2019
Марія Лутчин

«Паттерн» – український кінотрилер з драматичним і динамічним сюжетом. Тут і гламур, і бійки, і погоні, і вбивство, і невидимі впливи таємних режисерів, і любов, яка перемагає.

1268
11.07.2019

Зіновія Андрійовича у Надвірній знають багато років. Номер його мобільного — ніколи не був для мешканців загадкою, а двері його кабінету може вільно відчинити.

594
11.07.2019
Наталія Кушніренко

Андрій Іванчук - кандидат до Верховної Ради України по 88 виборчому округу, який охоплює Коломийський і Городенківський райони. Самовисуванець, 46 років.

820 1
10.07.2019

Володимир Зеленський назвав ймовірного очільника Івано-Франківської ОДА. Цю посаду може отримати чинний директор Бурштинської ТЕС Денис Шмигаль.

7953 1
10.07.2019

Говоримо з Оксаною Савчук про депутатську діяльність, нову якість політики і навіщо у парламенті представник від Франківська.

722

Допоки не почнемо замітати – їх наче і нема…

175

Наше ставлення до поточних подій залежить від точки зору. Східні філософи казали про бачення з мишачої нори...

1146

Ця публікація - практикум на тему "що робити".

2060 1

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

1331
28.06.2019

У США група сенаторів і заступник голови комітету Сенату з розвідки провели секретні слухання.

1092
20.06.2019

Перед катастрофою в Чорнобилі робочі атомної електростанції нібито помітили в небі над містом містичне створіння.

1536 2
19.07.2019

У церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії відслужили  подячну Божественну Літургію з нагоди завершення зовнішніх робіт з відновлення храму.

274
12.07.2019

На парафії святих Апостолів Петра і Павла у селі Старуня Богородчанського району відсвяткували храмове свято.

912
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

1837 1
20.07.2019

У суботу, 10 серпня, у храмі св. Івана Хрестителя відбудуться одноденні реколекції, які провадитиме відома католицька монахиня з Індії, яка має дар зцілення.

15589 1
19.07.2019

У п'ятницю, 19 липня, під час патрулювання інспектори виявили авто, припарковане в приміщенні одного з кафе на вулиці Пасічній.

9868
18.07.2019

Тіна Кароль радує фанатів відвертими знімками, залишивши в минулому образ скромниці.

1305
18.07.2019

Фіртка вирішила поцікавитися, наскільки товстим має бути гаманець абітурієнта, щоб сісти на студентську лаву у місцевих ВНЗ.

14357