агенція новин

Алла Шевченко: Головне в політиці - навчитися говорити «ні»

 

 

«Українське обєднання патріотів» продовжує згуртовувати навколо себе активних людей, які прагнуть змінити країну.Чому люди обирають «УКРОП» і якою має бути українська політика у розмові з активісткою та педагогом Аллою Шевченко.

 

Як так склалося, що Ви почали згуртовувати об'єднувати довкола себе людей?

Все почалось в ніч з 29 на 30 листопада 2014 року, коли розігнали Майдан. Тоді мені зателефонували хлопці, які збирали всіх долинських активістів, щоб їхати до Києва. Згадую, як ми приймали рішення: як тільки виникла пропозиція - всі мовчали, і вже коли я сказала, що їхатиму, почали зголошуватися й інші. Мабуть, їх стимулювало моє рішення.

 

Можливо, така довіра у людей до Вас виникла через певні успіхи на роботі? Авторитет?

Можливо. З 1996 року я працюю в школі, спочатку була лаборантом, потім вихователем, а зараз я заступник директора. За весь період роботи у нас сформувалась команда однодумців, яка вже досягла певних успіхів. Зокрема, ми пишемо різноманітні проекти та навіть міжнародні гранти. Головне, що наша команда хоче працювати і вірить у результат своєї роботи. Бо, як кажуть, легко бути розумним, коли з тобою в ногу ідуть люди, які з півпогляду тебе розуміють і вірять у те, у що віриш ти.

 

Які найуспішніші проекти?

Спершу був проект під назвою «Кіношкола за здоровий спосіб життя», який посів перше місце в Україні. Потім я написала міську програму «Профілактика шкідливих звичок», частину цього проекту профінансувала міська рада, а частину – підприємці. Потім був «Свідомий простір» та «Кожна краплина має значення». Але найбільшим нашим командним здобутком вважаю книгу «Молода нація» - написана крізь призму пережитого на Майдані, зрештою, ніхто не очікував, що нашу роботу так оцінять на всеукраїнському рівні. Крім того, ми відзняли відео ролик «Свідома молодь», і також здобули перше місце.

Насправді напрацювань дуже багато і ця робота дає колосальний досвід . Адже діти ростуть, рухаються, розвиваються, і надзвичайно приємно розуміти, що ти сприяєш цьому. До речі, ми, вчителі, біля дітей теж вчимося. І тепер, як тільки я заходжу в клас і пропоную роботу над якимось проектом, то бачу ліс рук і чую: «А можна я?!». Вони навіть не запитують, що це буде за робота, з’ясовують в процесі.

 

Ви – один з адміністраторів сторінки в Фейсбуці «Євромайдан Долина»?

Сторінку ми почали готувати ще під час революції, сподіваючись, що все дуже швидко завершиться, однак – життя продиктувало інше… Сьогодні нам потрібне об’єктивне висвітлення інформації, а не застосування адмінресурсу, до прикладу. Це дає нам можливість інформувати про свою діяльність громадськість, а крім того, звітувати перед людьми про зібрані і витрачені відповідно волонтерами кошти, про допомогу, яку час від часу возимо на Схід і т. д.

 

Якщо ми знову повертаємося до теми Майдану, у що Ви тоді повірили, що змусило діяти і що зараз спонукає до праці, адже ж, тодішні сподівання не виправдалися?

Буває так, що людина за своє життя може й не побачити результату того, над чим працювала. Так само й результат революції, його можна побачити набагато пізніше. Головне – не втрачати надії, хоч, чесно кажучи, іноді хочеться махнути рукою і піти…

Але дивлюся син росте. Насправді він єдиний, перед ким я маю зобов’язання, а коли ти несеш відповідальність за когось, то мусиш зважувати кожен свій вчинок.

 

Скільки синові років? Наскільки він підтримує, чи не підтримує те, що Ви робите? Бо я знаю, що він теж активно починає долучатися до громадської діяльності.

Синові зараз 13. Як на свій вік, він непогано розуміється в політиці, розуміє, що закладено в основі поняття «патріотизм», і знає все це не зі слів, а із вчинків. І це не дивно, бо з 3 рочків він був на всіх акціях поруч зі мною.

Бувають моменти, коли я розплачуся, просто, як жінка, а його щире: «Мамо, все буде добре», - спонукає. І якою б сильною мене не вважали, але таке буває.

 

Які в нього мрії?

Він добре вчиться і в майбутньому хоче бути тележурналістом, публічною людиною. Я вже відтепер зауважую за ним, що завжди стоїть на боці справедливості, захищаючи слабших.

 

Приклад з мами бере?

Мабуть. Всі мої документи з відзнакою, але я це не вважаю великим своїм у житті досягненням. Пригадую, ще в студентські роки якось їхала в потязі з капітаном далекого плавання, і він сказав одну дуже цікаву фразу: «Я не терплю відмінників у школі – вони дуже не певні», - і коли він спитав мене, як я навчаюсь, то відповіла, що на 3-4. І після того на запитання про свої досягнення, я завжди відповідаю – посередні, щоб не викликати в людей зайвих стереотипних думок. Бо мало мати знання, треба вміти скористатися ними, треба бути людяним. На першому місці для мене – здоров’я, на другому – людяність, а вже потім розум. Я знаю дуже багатьох розумних людей, які не можуть собі в житті дати ради.

 

На місцевих виборах, які відбудуть 25 жовтня, ви балотуватиметесь до обласної ради від політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», яка надала таким же активістам, як і Ви, платформу. Обгрунтуйте свій вибір.

Наша долинська команда не визнає формату «об’єднання довкола лідера» - ми об’єднуємося довкола ідеї. За спиною кожного з нас вже є певні досягнення і для нас важливо іти на вибори в повному складі. Саме це нам запропонував керівник обласного УКРОПу Микола Палійчук.

 

А що Ви вважаєте найбільшим досягненням у своєму житті?

Це команда, у якій я зараз працюю. Це те, що ми отримали через біль і через сльози, працею і випробуваннями владою, страхом, грошима. Люди, які з тобою у скрутну хвилину – це найбільше досягнення. А в області нас об’єднав депутат облради Тарас Парфан – надзвичайно порядна авторитетна людина.

 

І це спонукало іти в політику?

Буду щирою – я люблю політику, і я відчуваю, як розвиваюся. Вперше я балотувалась ще 2006 року. Тоді стала депутатом Долинської міської ради. А через 4 роки балотувалась на міського голову, хоч тоді й не пройшла, але отримала колосальний досвід - без грошей, без бренду я набрала свої відсотки, і на той час це було нормально.

Мені подобається працювати, але мені не подобається стан політики в нашій країні. Я засуджую наших політиків за обман, лицемірство і дволичність.

 

А хіба в політиці може бути без цього?

Може! Головне в політиці навчитися говорити «ні», коли ти навчишся це робити, буде набагато легше – побачиш результат. Сьогодні в суспільстві попит на радикалів зі здоровим глуздом! Люди хочуть бачити сильних, справедливих, які готові вести за собою, брати відповідальність за свої вчинки.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


29.09.2015 467 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

17.09.2019

Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

226
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

1086
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

578
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

5245 2
09.09.2019

Напередодні матчу у Вільнюс «висадився» величезний десант українських вболівальників, який фактично «залив» столицю Литви синьо-жовтим кольором.

966 2
09.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1502

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

368

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

1939 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

634 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2326
17.09.2019

Кілька днів тому у невеличкому селі Вітрова Балка, що знаходиться у Полтавській області, сільські мешканці зафільмували НЛО.

88
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

242
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

902
16.09.2019

Впродовж 14 та 15 вересня до Монастиря Успіння Матері Божої на традиційну прощу у різний спосіб прибули тисячі вірян з Прикарпаття, інших областей.

568
30.08.2019

У паломницькому центрі села Старуня при парафії св. Апостолів Петра і Павла відбулися нічні чування.

631
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

839
17.09.2019

Молодший син застрелив старшого на очах у батьків та своєї дружини, зробивши шість пострілів у груди.

1237
15.09.2019

Громада села Стопчатів, що на Івано-Франківщині, занепокоєна тим, що відбувається з трьома маленькими сусідськими дітьми.

2728
14.09.2019

Письменниця Ірена Карпа відвідала фестиваль Meridian Czernowitz, який відбувався у Чернівцях впродовж 5-8 вересня. 

4243
13.09.2019

Тіна вбралася у напівпрозору ажурну сукню з глибоким декольте до пупка і зі шлейфом.

4219 1