агенція новин

якби і як би

 

Якби «Громадське ТБ» фінансувалося виключно за рахунок щедрого і розумнішого українського споживача, і якби таких було побільше, то би не залежало більше, ніж на 50%, від західних грантів; а журналіст Д. Яневський, який можливо і трохи «псіханув», та «психанув» «по дєлу», коли жорстко відреагував на репліку російського представника «Х*юман райтс», що в Україні, мовляв, відбувається внутрішня війна, а не зовнішня з Росією, працював би порядно надалі на «Громадському».
Якби в українців, навіть в тих, що працюють на «Громадському» було трохи більше неособистого почуття самолюбства, а трохи такого колективнішого, патріотичнішого(чьто-лі), то ще не факт, щоби вони стали сильно схожими на їх російських халєг.
Якби пани єфрємови, сіманєнкі, шухврічі і купа іншої великої і дрібної ПРєдатєльщіни (сюди ж зараховуємо всіх великих і малих коруперів-руперів у вишиванках з Галичини, незалежно від політичної і соціальної «фарби») були давно на своїх вузьких - три на чотири – і закритих місцях, а не на різновелких і рівновеликих тронах, то було би менше підстав у всіх, крім російських підданих, говорити про внутрішню війну на Україні.
Якби сьогодні в Україні було всього два мільярдери – Порошенко і Коломойський, - то з більшою вірогідністю, в недалекому чи далекому майбутньому, такий би статус-кво значно полегшав розкуркулення задофіга-імущих і ібущих, перетворення країни на взірець, наприклад, шведської соціально-економічної політики, хоча й необов’язково шведської. Країни із мільярдерами з новими обличчями, чесними правилами і рахунками не лише в закордонних банках і не під чужими іменами.
Якби стільки українців у всіх широтах і висотах Єдиної не були жлобами, а не лише бідними, і кожен другий, замість просиджування годинами в кафе за кухлями пива і до другої ночі за російськими серіалами, не вимикаючи світла, на тиждень давав би десять гривень на армію, п’ять на незалежні ЗМІ і по гривні-дві на горопашну неньку-культуру, аби без Люка Бессона і Самсона Гоши Куценка зняти кілька альтерантивних руському відінію фільмів, передусім, для любого Донбасу, то кожен другий українець ще й до всього купив би книжку «Жлобологія» від проекту Антіна Мухарського, наприклад, і дізнався з теорії багато цікавого не про себе.
Якби українські громадяни масово були вдумливішими і багатшими, то це б означало одне: такі декларовані і задекларовані усіма політиками і політиканами реформи були проведені – давно.
Якби 1,5 млрд. доларів, що весною український уряд виділив Газпрому, не пішли на потреби путінської казни, щоб потім, цілком імовірно, піти на потреби бандитів з «ново-росій», то не було би проблем у розмірі щонайменше дефіцитних 900 мільйонів гривень для української армії без тепловізорів і бронежилетів(Богу слава, що з цим проблем стає потроху менше – благо багато небагатих в країні, і не всі, бідні і багаті, жлоби ).
Якби українська держава зі шкури лізла, щоб унезалежнитися від Газпрому, вкладати, добувати, мати альтернативні джерела енергоносіїв, зокрема, зелені, то б мало хто хотів йти до влади у цій країні, тільки альтруїсти, а таке поняття як «мільярдер-держслужбовець» чи «мільйонер-держслужбовець» було би абсолютним ірреальним нонсенсом.
Якби не було «Нафтогазу» і йому подібних нелегально і напівлегально приватних структур, то не було б Газпрому таким, яким він був до певного часу і яким ще досі залишається – транснаціональною годувальницею окремих громадян багатьох країн, які є загрозою не лише суверенітету України, а й загрозою безпеки усієї Європи, незалежно від того, усвідомлюють це в нинішній Європі чи не дуже.
Якби був ліквідований чи докорінно профільно перебудований національний Івано-Франківський університет нафти й газу, то не було би на Прикарпатті латентного осередку москвофільства, русофільства. Вже не кажучи про всезагальне національне хабарництво.
Якби багато українців симпатизувало, наприклад, не партії Ляшка і йому особисто, а «Демальянсу», «Волі», «Самопомочі», тим, у кого популізму і об’єктивно грошей менше, а самі спонсорували по десять гривень - на місяць, то були би це українські громадяни, а не натовп розведених телюків, яким краще сидіти і жувати, ніж ходити на вибори.
Якби ми – більше й менше пересічні українці – менше критикували чинну владу, то були б, з одного боку, більшими наївнюками, а з другого менше гімнюками. МВС підготував список російських діячів культури, яким дуже скоро можуть заборонити в’їзд на територію України - повинні. Чи не добрий привід нарешті похвалити вітчизняну міліцію? А МЗС у свою чергу теж активізувався нарешті на ниві «зачави чужака». Беруться народні мужі і жони за бандитські серіали, беруться за блогерів, всяких тролів, які за копійки від ФСБ на ФБ і ТД. воняють аж вазонки сохнуть. Наша влада, схоже, потроху прокидається від сонної споглядальності «русской вєсни», лиш би вистачило надовго і до кінця.
Якби жили не в Україні, а в Канаді – то шо би було ? Не важливо, що «було», важливо, що «буде». Буде – Україна. І буде не переможеною, а Переможницею.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


06.08.2014 Яв Назар 670 1
15.08.2019
Марія Лутчин

"Ми взяли потужний темп, люди до цього звикли і вимагають більшого, збавляти вже не можна".

1991
14.08.2019
Лілія Горковенко

Про сучасний стан, перспективи функціонування, співпрацю з правоохоронними органами та владою розмірковує Володимир Данів – керівник Івано-Франківського обласного громадського формування.

1638
13.08.2019
Люся Грибик

Івано-Франківськ за останні роки став відомим завдяки проведенню декількох міжнародних фестивалів. Одним з них є Крайка.

1185
12.08.2019
Лілія Горковенко

Як і обіцяли, після офіційного призначення ми поспілкувалися з головою Івано-Франківської обласної державної адміністрації Денисом Шмигалем.

5753
09.08.2019
Олена Британська

Франківці Андрій Сав’юк та Віктор Новожилов декілька років тому стали співвласниками локальної мануфактури «Kaffee Kultur». Вони обсмажують у Франківську кавові зерна та постачають у кав’ярні і ресторани міста.

867
08.08.2019

Ще у березні 2017 року мешканці та гості обласного центру завдяки ПриватБанку отримали можливість за допомогою смартфону оплачувати проїзд у тролейбусах, зісканувавши спеціальний QR-код.

443

Знаєте, коли звучить ім‘я Квентіна Тарантіно, то кожен хто знає цю людину одразу цікавиться причиною озвучення такого слова.

274

Все в мозку. Центр курування оргазмами просто в нашій голові. Іноді мене можуть збуджувати найнесподіваніші речі.

168

Допоки не почнемо замітати – їх наче і нема…

990

Наше ставлення до поточних подій залежить від точки зору. Східні філософи казали про бачення з мишачої нори...

1886
12.08.2019

З огляду на розвиток науки, піраміди тримають таємниці під піском і не дають дослідникам розкрити всі секрети історії.

342
08.08.2019

Крихітні безхребетні, які вважаються найживучішими істотами на Землі, були на борту ізраїльського місяцехода "Берешит".

403
31.07.2019

Незвичайна гостя завітала нещодавно до одного з помешкань у селі Угринові коло обласного центру Прикарпаття. Пані Ірина, як і її чоловік Євген, – художники, тож у тій кімнаті на другому поверсі, де тимчасово ніхто не живе, вона сушить свої готові

32249 1
12.08.2019

Капелан Івано-Франківського клінічного центру паліативної допомоги Ярослав Рохман номінований на медичну відзнаку України "Орден Святого Пантелеймона".

802
10.08.2019

Усі ми живемо у світі із шаленим темпом ритму, ретельним плануванням, напруженими робочими графіками.

617
24.07.2019

Старий та молодий ченці мандрували. Шлях їх перетинала ріка, яка через дощі сильно розлилась.

862
16.08.2019

Популярна українська співачка Тіна Кароль потішила своїх шанувальників спокусливим чорно-білим знімком.

24740 1
15.08.2019

Через раптову негоду на Прикарпатті у місті Косів під час сильного дощу випав град розміром у горіх.

2868
15.08.2019

Муніципальна варта Івано-Франківська склала список майже з 50 адрес, де розташовані наливайки та гральні автомати. Про це у мережі повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка. "Цей список разів з 10 надсилали до прокуратури та фіскальної сл

5693
13.08.2019

В сім'ї відомого прикарпатського стронґмена Назара Павліва поповнення.

4487